CCleaner Nasıl Kurulur?

CCleaner Nasıl Kurulur? sorusunun cevabını merak ediyorsanız sizin için rehberimiz hazır!

CCleaner Nasıl Kurulur?

CCleaner bilgisayarınıza bakım yaparak sisteminizin daha stabil çalışmasına olanak sağlayan bir sistem temizleme programı. Bilgisayarınızda depolanan gereksiz dosyaları bularak temizlemenize yardımcı olmasıyla uzun yıllar devam eden popülerliğini koruyor.

Basit kullanımı sayesinde dünyada milyonlarca insanın vazgeçilmezi olan program, güncel sürümleriyle birlikte daha kararlı ve her seviyeden kullanıcının anlayacağı bir hale geldi. Türkçe dil desteği sunmasıyla da artı puan kazanan CCleaner, bilgisayar bakımına önem veren herkesin kullanması gereken bir araç. Bu blogda da CCleaner nasıl kurulur onu göstereceğiz.

- Öncelikle aşağıdaki bağlantıdan CCleaner’ı bilgisayarımıza yüklüyoruz:

- İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, bilgisayarınıza kaydettiğiniz klasörden ccsetup502.exe dosyasına çift tıklayarak açıyoruz. Karşımıza CCleaner'ın yükleme ekranı gelecek. Burada dil seçeneğinden Türkçe'yi seçtikten sonra İleri diyoruz:

- İleri dedikten sonra kurulumda dikkat etmemiz gereken yükleme seçenekleri gelecek. Burada işaretlenmiş olan kısımların hiçbirine dokunmanızı tavsiye etmiyorum. Fakat dilerseniz gerekli görmediklerinizi boş bırakabilirsiniz. Kur butonuna tıklayıp devam ediyoruz. 

- Kurulum aşamasında yapmamız gereken bir işlem bulunmuyor. CCleaner oldukça kolay bir kuruluma sahip. Kurulum bittikten sonra CCleaner programını artık kullanmaya başlayabiliriz.

- Daha önce yükleme seçeneklerinden 'Masaüstüne kısayol ekle' kısmını işaretlediysek masaüstümüze gelen kısayoldan uygulamayı açıyoruz. CCleaner nasıl kullanılır basitçe anlatmaya çalışacağım. Karşımıza oldukça sade ve basit bir arayüz çıkacak. Windows ve Uygulamalar sekmesi programda göze çarpan ilk şey oluyor. Windows sekmesinde yer alanlar işletim sisteminizde bulunan gereksiz dosyaları temizlemenize yardımcı olacak. Uygulamalar sekmesinde yer alanlar ise tarayıcınız ya da kullandığınız yazılımlar tarafından depolanan gereksiz dosyaları temizlemenize yarayacaktır. Burada tek yapmanız gereken Temizliğe Başla diyerek bilgisayarınızın bakımını tamamlamak. Başka bir işlem yapmanıza gerek yok. 

- Sistemimi hangi aralıklarla temizleyeyim diye soran arkadaşlar mutlaka olacaktır. Bu konuda sizin yerinize CCleaner düşünüyor. CCleanert Uyarısı sayesinde sağ altta çıkan ekrana tıklayarak sisteminizi elden geçirebilirsiniz. 

CCleaner herkesin bilgisayarında mutlaka olması gereken programlardan bir tanesi. Sistem bakımınızı aksatıp bilgisayarlarınızda gereksiz dosya barındırmanız sizin için iyi olmayacaktır. Dolayısıyla CCleaner nasıl kurulur? sorusunu cevapladığımız blogumuzu okumadan önce programı bir an önce indirmenizi tavsiye ederim. 

YORUMLAR