Tinuous

Tinuous

kullanıcı

Tenuous sayesinde resim ve fotoğraflarınızın formatını kolayca diğer resim formatlarına dönüştürebilirsiniz.

Tenuous programı, çeşitli formatlara sahip resim dosyalarını diğer formatlara dönüştürmenizi sağlayan ve aynı zamanda ufak bir kaç düzenleme özelliği de barındıran ücretsiz bir program. Oldukça basit ve anlaşılır olan arayüzü ile işlevsel yapısı sayesinde elinizin altında bulunması gerekenlerden birisi diyebilirim.

Desteklenen dosya formatları arasında BMP, PNG, JPEG, TIFF ve GIF formatları yer alıyor. En sık rastlanan resim ve fotoğraf formatlarının bunlar olduğu dikkate alınırsa, programın format dönüştürücü olarak standart kullanıcılara yeterli olduğunu söyleyebilirim. Tabii ki sadece dönüştürme değil, aynı zamanda sıkıştırma oranının ayarlanması, resmin döndürülmesi, yeniden adlandırma, kenar keskinleştirme gibi işe yarar bir kaç basit özellik de programla birlikte geliyor.

Ayrıca parlaklık, kontrast ayarlama, renk dengesi değiştirme gibi özellikler sayesinde kötü görünen resimleri daha iyi hale getirmek mümkün. Uğraşmak istemeyen kullanıcılar, direkt olarak otomatik düzeltme seçeneğini kullanabilir ve resimlerinin daha güzel hale gelmesini sağlayabilirler.

Toplu dosya dönüştürmeyi de destekleyen program, böylece yüzlerce resim dosyanız olsa dahi bunları anında diğer formatlara dönüştürmenize imkan tanıyor. Hızlı çalışması ve sorun çıkarmaması sayesinde Tenuous'u format dönüştürücü olarak güvenle kullanabilirsiniz.