Facebook'ta Canlı Yayın Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Facebook'ta gelen canlı yayın bildirimlerinden rahatsız oluyorsanız, bunu devre dışı bırakmanın yöntemini anlatıyoruz.

Facebook'ta Canlı Yayın Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Sosyal medya üzerinde canlı yayın yapma akımının hızla artmasıyla birlikte, buna kayıtsız kalmayan Facebook, Canlı Yayın özelliğini devreye sokmuştu. Arkadaş listemizdeki kişilerin veya sayfaların, canlı yayın yapmaya başladığında otomatik olarak gelen bildirimlerinden rahatsız oluyorsanız bunu devre dışı bırakmanın yöntemini anlatıyoruz.

Facebook arkadaş listenizdeki bir kişi ya da beğendiğiniz bir sayfa canlı yayın yapmaya başladığında otomatik olarak bildirim alıyorsunuz. Bu bildirimler sayesinde, hiçbir canlı yayını kaçırmamanız hedefleniyor fakat bu bildirimler rahatsız edici de olabiliyor. Bu bildirimleri devre dışı bırakmak, birkaç dakika içinde halledebileceğiniz bir işlem.

Bildirimler simgesine tıkladığınızda açılan menüde, sağ üstte bulunan Ayarlar’a tıklıyoruz.

Açılan sayfada Bildirim Ayarları’nı görebilirsiniz. Bu sayfa üzerinden, bildirim almak istediğiniz veya istemediğiniz tüm  şeyi ayarlayabiliyorsunuz. Burada bizim ihtiyacımız olan bölüm; Canlı Videolar sekmesi. Canlı Videolar sekmesinin hemen yanında bulunan Açık butonuna tıklayarak isterseniz Tümü Kapalı seçeneğini, isterseniz de Öneriler Kapalı seçeneğini işaretleyebilirsiniz.

Bir başka rehber yazımızda görüşmek üzere. Hoşçakalın!Muhtemelen Daha Önce Denemediğiniz 18 Facebook İpucu ve Hilesi

YORUMLAR