Format Factory ile Video Birleştirme Nasıl Yapılır

Format Factory kullanarak video birleştirme işlemini gerçekleştirmek oldukça kolay. Resimli anlatımımız sayesinde video birleştirme işlemlerini kolaylıkla halledebilirsiniz.

Format Factory ile Video Birleştirme Nasıl Yapılır

Video dosyalarının nasıl birleştirilerek tek bir videoda toplanabileceğine dair kullanıcılarımızdan zaman zaman çeşitli mesajlar alıyoruz.

Bu nedenle hazırladığımız rehber yazılara bir tanesini daha eklemeye karar verdik ve video birleştirme işlemini Format Factory programını kullanarak nasıl gerçekleştirebileceğinizden resimli bir anlatımla bahsedeceğiz. 

Elbette başlamak için Format Factory programını bilgisayarınıza indirmeniz ve kurmanız gerekiyor, bunun için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Format Factory’i kurduktan sonra masaüstünüze yerleşen program kısayolunu kullanarak programı açmanız gerekiyor. Aşağıdaki ana ekran karşınıza geldiğinde sol altta görebileceğiniz “Advanced” butonuna tıklayarak video birleştirmenin ilk adımını gerçekleştirebilirsiniz.

Format Factory Türkçe bir program olsa da bazı yerlerde böyle ufak tefek eksik kalmış tercümelerle maalesef karşılaşabiliyorsunuz.

Advanced” sekmesine geldiğinizde aşağıda gerçekleştirebileceğiniz işlemleri göreceksiniz. Tahmin edebileceğiniz gibi “Video Birleştirici” seçeneği bizim de kullanmamız gereken özellik.

Video Birleştirici”ye girdiğinizde birleştirmek istediğiniz videoları eklemeniz gereken ekran karşınıza gelecektir. Burada isterseniz tüm bir klasörü veya istediğiniz kadar video dosyasını sürükle bırak yöntemiyle ekleyebilirsiniz. Ayrıca yine bu ekranda dosya formatını da kolayca seçebiliyorsunuz.

Sıradaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi örnek olarak iki adet video dosyasını ekledim ve bu dosyaların çeviri işlemine başlayacağım. Dosyalar eklendikten sonra “Tamam” butonuna basarak bu görevi Format Factory’nin sıradaki görevler listesine almış oluyoruz.

Görebileceğiniz gibi video birleştirme işlemi sıradaki işlemler menüsüne eklendi ve bu adımda tek yapmamız gereken “Başla” butonuna basarak video birleştirme işlemini başlatmak.

Format Factory’nin video birleştirme işlemi eklediğiniz videoların boyutlarına göre oldukça uzun sürebiliyor. Birleştirme sürecinin ne kadarının tamamlandığını anlık olarak takip edebiliyorsunuz.

Video birleştirme tamamlandığında “Çıktı” kısmında yer alan klasör bilgisinden birleştirilen videonuzun nereye kaydedildiği ve dosya adını açıkça görebilirsiniz.

İşte video birleştirme Format Factory sayesinde bu kadar kolay halledilebilen bir konu. Eğer programı indirerek siz de bu adımları denemek istiyorsanız yeniden indirme linkini paylaşıyorum:

YORUMLAR