GTA 6'nın Geçeceği Söylenen 3 Şehir

Bu yazıda GTA 6'nın geçeceği sehirler listesi hazırladık. Peki, merak içerisinde beklenen Grand Theft Auto 6 isimli açık dünya oyunu hangi şehirde geçecek?

GTA 6'nın geçeceği şehirler neler olabilir sorusunu soran oyuncuların sayısı oldukça fazla çünkü Grand Theft Auto serisi dünya genelinde çok büyük bir popülerliğe sahip. Bu yazıda milyonlarca oyuncu tarafından beğenilen oyun serisinin yeni yapımının hangi şehirde geçebileceğine yönelik tahminleri aktaracağız.

GTA 5'in çıkmasının hemen ardından GTA 6'ya dair haberler yayımlanmaya devam etmişti fakat yeni oyunun geçeceği şehre dair ilk ciddi söylentiler, bu yıl içerisinde çıkmaya başladı ve elimize birden fazla şehir ismi geçti.

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak, Nerede Geçecek?
OYUN

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak, Nerede Geçecek?

GTA 6 ne zaman çıkacak ve nerede geçecek? GTA 5 isimli oyunun piyasaya sürülmesinin ardından yeni açık dünya oyunu beklenmeye başlandı.

Bu yazımızda bugüne kadar GTA 6'nın geçeceği söylenen, daha doğrusu iddia edilen şehirleri listedik. Bunların arasında sadece bir Amerika şehri olması da oyunun temasında yapılacak değişikliği şimdiden gösterir cinsten.

Rockstar'ın GTA 5 ile yakaladığı başarı ve seriye getirdikleri hepimizin nutkunun tutulmasına yetti de arttı. GTA 5'i bitirenler, birkaç dakikalık soluklanmanın ardından hemen bir sonraki oyunun nasıl olabilecğeini hayal etmeye başladılar.

Rockstar yetkililerinin yaptığı geziler ve içeriden geldiği söylenen bilgilerle birlikte GTA 6'nın geçeceği şehirlere dair elimizdeki isimlerin sayısı artmaya başladı. İşte bugüne kadar GTA 6 ile ilişkilendirilen şehirler!

GTA 6'nın Geçeceği Şehirler Neler Olabilir?

  • Tokyo
  • Chicago
  • Londra

1- Tokyo

Daha önce çekilen yarış filmlerinin yanı sıra duyduğumuz ve izlediğimiz Yakuza hikayeleri, aslında Japonya'nın naif görüntüsünün altında çok derin bir yer altı dünyasının olduğunu da bizlere gösteriyor.

Tüm o kalabalık ve neon dolu sokakların, GTA atmosferine tam oturacağıdan şüphemiz yok. Dahası GTA 6 ile ilişkilendirilen ilk şehrin Tokyo olması da bir sonraki oyun için ortaya atılan iddialara daha fazla dikkatimizi çekiyor.

Rockstar yetkililerinin yaptığı bir Tokyo gezisinin ardından çıkmaya başlayan GTA 6 ve Tokyo haberleri, sonrasında Take-Two ya da Rockstar tarafından yalanlanmamıştı.

Çıkan haberlere göre; Rockstar'dan bir grup, Tokya'da bir haftalık bir süre geçirmiş ve şehre dair çeşitli notlar, görüntüler almıştı. Bu gezinin hemen ardından GTA 6'nın Tokyo'da geçeceğine kadar verilmişti.

2- Chicago

Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük üçüncü şehri olan ve Michigan Gölü'nün hemen yanında bulunan Chicago, yüksek binaları ve renkli görüntüsünün yanı sıra mafya babalarıyla da ünlü. Bir zamanlar Amerika'ya kök söktüren Al Capone'un yanı sıra John Dillinger ve  Frankie Yale de bu şehirden.

Bugüne kadar GTA serisinin büyük çoğunluğunun Amerikan şehirlerinde geçtiği düşünülürse, Rockstar'ın bir başka Amerika tercihi yapması çok absürd durmuyor. Böylesine suçluların çıktığı bir şehir de GTA için mükemmel denilebilir.

3- Londra

İlk GTA oyunlarını DMA Desing olarak çıkaran oyun stüdyosu, Take-Two tarafından satın alınmasının ardından Rockstar North olarak isim değiştirmişti. İskoçya'nın başkenti Edinburgh'ta konumlu olan stüdyonun yaptığı ilk GTA oyunları Londra'da geçiyordu.

Yeni oyunla birlikte müthiş bir geri dönüş yapılması ve oyunun Londra'da geçmesi çok muhtemel duruyor. Yeni bir çevre belki de GTA serisine yeni bir soluk getirebilir.

GTA 6 Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Grand Theft Auto 6 ile ilgili bu zamana kadar pek çok iddia ortaya atıldı. Bu iddialar arasında oyunun çıkış tarihine dair bilgiler de yer alıyor. Dünya genelinde milyonlarca oyuncu tarafından merak içerisinde beklenen açık dünya oyununun çıkış tarihi henüz açıklanmadı fakat Rockstar Games tarafından konuya dair bir açıklama yapıldı.

Rockstar Games tarafından 2022 yılının şubat ayında yapılan açıklamada, Grand Theft Auto 6 isimli video oyununun geliştirilme aşamasında olduğu doğrulanmıştı. Bunun üzerine oyuncuların merak düzeyi daha da arttı. Oyunun 2022 yılının sonlarına doğru veya 2023 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Elbette çıkış tarihi 2024'ü de bulabilir.

Çok fazla merak edilen bir diğer konu ise oyunun haritası. Söylentilere göre milyonlarca oyuncu tarafından merak içerisinde beklenen Grand Theft Auto 6 isimli açık dünya oyunu devasa bir haritaya sahip olacak. Rockstar Games, bu konu ile ilgli henüz bir açıklama yapmadı. Dolayısıyla bu bilgiler sadece bir tahmin.

Bu yazıda Grand Theft Auto 6 isimli oyunun nerede geçeceğini ve ne zaman çıkacağına yönelik bilgi verdik. Peki, sizce yeni GTA oyunu ne zaman çıkacak ve nerede geçecek? Konu ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

YORUMLAR