Instagram Profil Resmi Nasıl Büyütülür?

Instagram'da dilediğiniz kişinin profil fotoğrafını büyütmek için yapmanız gerekenler.

Instagram Profil Resmi Nasıl Büyütülür?

Filtreli filtresiz milyonlarca fotoğraf ve videonun yer aldığı Instagram, sıklıkla kullandığımız sosyal ağ uygulamaları arasında. Mobil ve web platformunda kullanılabilir olan ve sürekli olarak geliştirilerek yeni özelliklerin eklendiği platformda kişilerin paylaştığı fotoğraflar kadar profil fotoğrafları da ilgi çekici olabiliyor. Bu noktada kişinin profil fotoğrafını büyütmek için yapmanız gerekenleri adım adım anlatıyoruz.

Popüler fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram’da bazen takip ettiğimiz kişilerin fotoğraflarının haricinde profil fotoğraflarına detaylıca bakma ihtiyacı duyabiliyoruz. Instagram her sosyal ağ gibi profil resmi olarak yüklenen fotoğrafı kendi standartlarına uygun haline getirdiğinden detaylı bakmamız - resmi yollardan - mümkün olmuyor. Resmi yollardan dedim; zira web sürümde birkaç düzenleme ile istenilen kişinin profil resmini büyütmek mümkün. Nasıl mı?

Bu işlemi Android telefon ve tabletleriniz üzerinde Instagram Big Profile Photo uygulaması yardımıyla zahmetsizce yapabileceğiniz gibi aşağıda anlattığımız yöntem yardımıyla da gerçekleştirebilirsiniz.

Bizi Instagram'da da takip edin:

  • Google Chrome tarayıcınızda https://www.instagram.com/ adresine gidin ve hesabınıza giriş yaptıktan sonra profil fotoğrafını detaylıca görmek istediğiniz hesabın sayfasını gidin. (Hesabın gizli olup olmaması mühim değil)

  • Profil sayfasında profil resminin üzerine sağ tıklayıp “Resmi yeni sekmede aç”ı tıklayın.

  • Adres satırında s ile başlayan noktayı bulun (s150x150, s300x300 gibi, her hesapta değişiyor) ve o bölümü silin.

  • Instagram'da profil resmi büyütme işi bu kadar basit. Artık dilediğiniz kişinin profil fotoğrafına detaylıca bakabilirsiniz.

YORUMLAR