iPhone Pil Yüzdesi Gösterme Nasıl Yapılır?

iPhone pil yüzdesi gösterme nasıl yapılır? Bu rehberimizde iPhone pil yüzdesi etkinleştirme işleminin nasıl yapılacağına daha yakından göz atacağız.

iPhone'da Pil Yüzdesi Nasıl Etkinleştirilir?

iPhone'unuzu kullanırken kalan batarya hakkında daha kolay bir fikir edinebilmek için neler yapabileceğinizi merak ediyorsanız, bu rehberimizde iPhone pil yüzdesi gösterme nasıl yapılır? sorusuna daha yakından göz atacağız. Peki iPhone pil yüzdesi etkinleştirme işlemi için neler yapmalısınız?

iPhone Pil Yüzdesi Gösterme Nasıl Yapılır?

Başlamadan önce kullandığınız iPhone modeline bağlı olarak pil yüzdesi etkinleştirme işleminin değişiklik gösterdiğini belirtelim. Hemen aşağıdaki adımlardan yola çıkarak iPhone'unuzdaki pil yüzdesini nasıl görebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Eğer hazırsanız, rehberimize geçelim.

apple-iphone-sonunda-dedirtecek-yeni-ozellik

1- iPhone X / iPhone XS / iPhone 11 / iPhone 12 / iPhone Pil Yüzdesi Gösterme

  • Kontrol Merkezi sekmesini açmak için ekranı sağ üst köşeden aşağı kaydırın.
  • Sağ üst köşede Pil Yüzdesi bilgisi yer alacak.

2- iPhone 8 ve Önceki Modellerde Pil Yüzdesi Gösterme

  • Ayarlar uygulamasına girin.
  • Pil sekmesine dokunun.
  • Pil Yüzdesini Etkinleştir kutucuğunu aktif hale getirin.

iPhone Hafızası Nasıl Yükseltilir?
MOBİL

iPhone Hafızası Nasıl Yükseltilir?

Kullandığınız iPhone'un depolama kapasitesi artık yetersiz kalıyorsa ve yeni bir modele geçmeden bu sorunun üstesinden gelmenin bir yolunu arıyorsanız, iPhone hafızası nasıl yükseltilir sorunu soruyor olabilirsiniz.

iPhone X, iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, iPhone 13 Mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max kullanıcıları ilk yöntemi uygulayarak güncel pil yüzdelerini kolaylıkla görüntüleyebilirler.

iPhone SE (2020), iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone SE, iPhone 6s Plus, iPhone 6s, iPhone 6 Plus, iPhone 6, iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone 5 ve önceki modelleri kullananlar ise ikinci yöntemi uygulayarak güncel pil yüzdelerini rahatlıkla görüntüleyebilirler.

Ne yazık ki iPhone X ve sonrasında çıkan modellerden birisini kullanıyorsanız, Kontrol Merkezi'ne girmeden güncel pil yüzdesini görmeniz mümkün olmuyor. Yani kullanabileceğiniz en basit yöntem bu ya da ana ekrana bir Araç Takımı eklemek olacaktır.

Peki siz bu rehberimizde yer verdiğimiz bilgiler hakkında ne düşünüyorsunuz? Burada yer alan bilgiler işinize yaradı mı? Konu hakkındaki görüşlerinizi hemen aşağıda yer alan yorumlar sekmesinden bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşmayı ihmal etmeyin.

YORUMLAR