iPhone'unuzun Hoparlöründen Çıkan Sesi Nasıl Arttırabilirsiniz?

iPhone'unuzun hoparlöründen gelen sesi nasıl arttırabilirsiniz, haberimizde.

iPhone'unuzun Hoparlöründen Çıkan Sesi Nasıl Arttırabilirsiniz?

iPhone'larımızdan müzik dinlemek en büyük zevklerimizden biri. Ancak bazen bunu kulaklık ile değil de hoparlör ile yapmak istiyoruz ya da hoparlörü kullanma ihtiyacı duyuyoruz. Tabi bu hoparlörden gelen seslerin belirli bir düzeyi var. Bu ses seviyesinin üzerine çıkamıyoruz, en azından normal ayarlar ile. Şimdi bu ayarları biraz kurcalayalım ve ses seviyesinde ciddi bir farkı yakalayalım. Başlamadan belirtmekte fayda var. Yapacağımız ayar illegal herhangi bir şey içermemektedir. Apple'ın sunduğu ayarların sınırları dışına çıkmayacağız.

Öncelikle "Ayarlar"a giriyoruz. Sonrasında "Müzik" kısmında "Çalma" sekmesinden "EQ" ayarlarına giriş yapıyoruz.

"EQ" ayarlarına girdikten sonra burada bizleri ses profilleri karşılayacak. Bu profillerden "Geç Vakit" adlı ayarı seçiyoruz. 

Bunu yaptıktan sonra denemek için bir müzik açabilirsiniz. Farkı çok rahat hissedeceksiniz. Ancak bu ayar sadece Apple Music'te çalışmıyor, bunu da söylemeden geçmeyelim. Spotify, Deezer gibi her müzik uygulamasında kullanabilirsiniz. 

Dinlediğiniz müziğin türüne göre farklı ses profilleri denemeniz de gerekebilir. Bu ayar ile genel bir ses artışı sağlayabilirsiniz. Her müzik türünde kaliteli bir ses alamayıp, ses kalitesinde bozulmalar da yaşayabilirsiniz.

YORUMLAR