PlanetSide 2 İncelemesi

Sony Online Entertainment tarafından geliştirilen PlanetSide 2 daha piyasaya çıkmadan alanında birçok ödüle layık görüldü ve zaten daha çıkmadan bizlere nasıl bir MMOFPS olduğunu az çok kanıtladı diyebiliriz. Aslında PlanetSide 2’nin bu denli bir başarı e

PlanetSide 2 İncelemesi

Sony Online Entertainment tarafından geliştirilen PlanetSide 2 daha piyasaya çıkmadan alanında birçok ödüle layık görüldü ve zaten daha çıkmadan bizlere nasıl bir MMOFPS olduğunu az çok kanıtladı diyebiliriz. Aslında PlanetSide 2’nin bu denli bir başarı elde edeceği geçmişinden belliydi. Zaten Sony Online Entertainment gibi dev bir şirketin ellerinden çıkan her şey yenir ancak bu bir MMO oyunu ise özelliklede türü MMOFPS ise bir kez daha düşünürüz.

Sebebi ise devasa çok oyunculu bu platformda en büyük geliştiriciler bile ister istemez hatalar yapıyor ve başarısız olabiliyor. Örnek verecek olursak; Star Wars: The Old Republic vardı, World of Warcraft’ı tahtından etmesi beklenen bu yapımın şimdilerde akıbeti merak konusu. Bioware gibi adını dünyaya duyurmuş dev bir şirketin elinden çıkan bu yapımın dağıtımını ise EA Games üstleniyor. Her neyse anlatmak istediğimiz şeyin “Online platform farklı, emek ister, tecrübe ister, vs. ister de ister” olduğunu anlamışsınızdır.

Evet oyunun Sony Online Entertainment’ın eline geçmeden önceki geçmişine bir göz atacak olursak şöyle özetleyebiliriz. Serinin ilk oyunu yani PlanetSide pekte yankı uyandırmayan bir yapım oldu, 2002-2003 yıllarında çıkan ilk oyunun zaten türü itibariyle dikkat çekmemesi gayet normal. Çünkü o yıllarda MMO kavramı henüz şu anki kadar gelişmiş değildi. Ancak PlanetSide o yıllarda bile oyunculara ilkleri ve farklı şeyleri sunan bir yapımdı bu ile oyunun geleceğinin parlak olduğunun kanıtı niteliğinde oldu.

PlanetSide 2 - Online FPS Oyunu Fragmanı
OYUN

PlanetSide 2 - Online FPS Oyunu Fragmanı

Sony Online Entertainment tarafından geliştirilen ve olağanüstü görselleir ile dikkat çeken MMOFPS oyunu PlanetSide 2'nin muhteşem fragmanı.

En sonunda Sony Online Entertainment ile yeni bir yola giren PlanetSide 2 bizleri bekliyordu. Çok daha farklı ve yenilikçi bir yapım olacağı daha çıkmadan belli olan PlanetSide 2 işte bu yüzden daha çıkmadan birçok kişiyi etkilemeyi başardı ve birçok farklı ödüle layık görüldü ve birçok farklı ödül kazandı. Artık ortada PlanetSide yoktu her bir özelliği 100 kat arttırılmış PlanetSide 2 vardı, bunu sağlayanda tecrübenin adı Sony Online Entertainment oldu.

Artık ortada PlanetSide’a göre grafikleri 100 kat daha iyi, ses efektleri 100 kat daha iyi, haritaları, oynanışı 100 kat daha iyi olan PlanetSide 2 var. Oyunun hikayesine geçmeden önce oyunun geçmişini biraz toparlayacak olursak; PlanetSide piyasaya çıktığında pek bir heyecan yaratmadı ancak oyunun gerçek potansiyelinin farkına varan Sony Online Entertainment oyunu geliştirerek PlanetSide 2’yi bizlere sundu, çok daha iyi grafikler, çok daha iyi sesler ve çok çok daha büyük haritalar ile PlanetSide 2 MMOFPS dünyasına adımını attı.

  1. PlanetSide 2 İncelemesi
  2. Hikaye
  3. İmparatorluklar
  4. Grafikler
  5. Sesler
  6. Oynanış
  7. Sonuç

YORUMLAR