PlanetSide 2 İncelemesi

Sony Online Entertainment tarafından geliştirilen PlanetSide 2 daha piyasaya çıkmadan alanında birçok ödüle layık görüldü ve zaten daha çıkmadan bizlere nasıl bir MMOFPS olduğunu az çok kanıtladı diyebiliriz. Aslında PlanetSide 2’nin bu denli bir başarı e

Oynanış

PlanetSide 2 oyunculara, FPS oyuncularına klasik FPS oyununun oynanabilirliğinden fazlasını vermiyor, yani oynanış açısından bizleri farklı şeyler beklemiyor. Klasik FPS oynanışı olduğu gibi PlanetSide 2’de de yer almış. Oynanış olarak zaten FPS türünde bir oyun olmadığından çokta farklı bir şeyler ummuyorduk, yani oynanış konusunda umduğumu bulamadım gibi bir durum söz konusu değil.

Oyunun sosyalliğinden bahsedecek olursak Sony Online Entertainment geçmişteki tecrübelerini PlanetSide 2’de adeta konuşturmuş döktürmüş diyebiliriz. Oldukça ayrıntılı sosyal ara yüz sizi arkadaşlarınızdan koparmayacak şekilde tasarlanmış. Ayrıca hesabınızı birçok farklı sosyal mecra ile ilişkilendirebilir ve o sosyal ağlar ile etkileşimlerde bulunabilirsiniz.

Takım olayında yönetmek gibi kavramlar en basite çekilmiş artık daha kolay bir şekilde takımınıza hükmedebileceksiniz. Sosyalliğin önünü açan yapımda takım oyunu da oldukça çok önemli bununda altını çizip PlanetSide 2’nin oynanışının ve kullanıcı ara yüzünün başarılı olduğunu söylemek mümkün.

  1. PlanetSide 2 İncelemesi
  2. Hikaye
  3. İmparatorluklar
  4. Grafikler
  5. Sesler
  6. Oynanış
  7. Sonuç

YORUMLAR