Spotify Şarkı İndirme Nasıl Yapılır?

Spotify şarkı indirme adımları neler sorusunun yanıtı, dijital yayın hizmetini kullanan çoğu kişi tarafından merak ediliyor. İşte merak edilen sorunun yanıtı!

Spotify, şarkı indirme işleminin oldukça kolay bir şekilde yapılabilmesine imkân tanıyor ancak bu işlem için bazı adımların sırasıyla uygulanması gerekiyor. İnternet bağlantısı olmadığı zamanlarda da şarkı dinlemek isteyen çoğu kullanıcı, söz konusu işlemin nasıl yapılacağını merak ediyor. Bu yazıda kullanıcılar tarafından merak eden soruyu yanıtlayacağız.

Uzun yıllardır popülerliğini devam ettirerek büyük bir başarının altına imza atan dijital müzik hizmeti Spotify'ın kütüphanesinde çok fazla sayıda şarkı ve podcast içeriği yer alıyor. Kullanıcılar bu sayede klasik müzikten metal müziğe kadar çeşitli türlerde şarkı bulabiliyor.

Popüler dijital yayın hizmetinde çok sayıda özellik yer alıyor. Bu özelliklerin bir kısmı premium aboneliklere özel olarak sunuluyor. Yani platformu ücretsiz olarak kullanan kişiler bazı özelliklerden yararlanamıyor.

Spotify'ın premium avantajları arasında pek çok işlev mevcut. Bu işlevler arasında çevrim dışı müzik dinleme özelliği de bulunuyor. Çevrim dışı müzik dinleme özelliği, kullanıcıların internet bağlantısı olmadığı zamanlarda da müzik dinleyebilmesine olanak tanıyor. Bunun için söz konusu şarkıların indirilmesi gerekiyor.

Spotify Şarkı İndirme Adımları Neler?

  • Spotify istemcisini açın.
  • Hesabınıza giriş yapın.
  • İndirmek istediğiniz çalma listesini görüntüleyin.
  • İndir seçeneğini etkinleştirin.

Dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından tercih edilen dijital müzik hizmeti Spotify, müzik indirme işleminin çok kolay bir şekilde yapılabilmesine olanak tanıyor. Yalnızca premium abonelerine özel olarak sunulan çevrim dışı dinleme özelliğinin kullanılabilmesi için bazı adımların sırası ile uygulanması gerekiyor.

Söz konusu işlem için ilk olarak bilgisayarınızda yüklü olan Spotify istemcisini açın. Eğer oturumunuz açık değilse üyelik bilgileriniz ile hesabınıza giriş yapın. Daha sonra indirmek istediğiniz çalma listesini görüntüleyin. Çalma listesinin yer aldığı sayfada indir butonuna basın.

İndir seçeneğini aktif hâle getirdikten bir süre sonra yeşil ok simgesi göreceksiniz. Yeşil ok simgesi, indirmenin başarılı bir şekilde tamamlandığını gösterir. Eğer indirme konusunda problem yaşıyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı hususlar mevcut.

Popüler dijital müzik platformu üzerinden müzik indiremiyorsanız internet bağlantısını kontrol edin. İnternet bağlantısında yer alan bazı problemler, söz konusu sorunun yaşanmasına neden olabilir. Eğer internette problem varsa modeminizi kapatmayı ve yaklaşık olarak 10 saniye sonra tekrar açmayı deneyebilirsiniz.

İnternet bağlantısında bir problem olmamasına rağmen indirme sorunu ile karşılaştıysanız depolama alanının yeterli kullanılabilir alana sahip olduğundan emin olmalısınız. En az 1 GB boş alanın olması öneriliyor.

Telefon ve Tablette Spotify Müzik İndirme Nasıl Yapılır?

  • Spotify uygulamasına girin.
  • Üyelik bilgileriniz ile hesabınıza giriş yapın.
  • Çalma listesini açın.
  • İndirme butonunu aktif edin.

Dünya genelinde çok büyük bir popülerliğe sahip olan dijital müzik platformu, telefon ve tablet üzerinden de şarkıların indirilebilmesine olanak tanıyor. Bunun için ilk olarak mobil cihazınızda yüklü olan Spotify uygulamasına girmeniz gerekiyor.

Uygulamayı görüntüledikten sonra oturumunuz açık değilse üyelik bilgileriniz ile hesabınıza girin. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra bir çalma listesi oluşturun ve indirmek istediğiniz şarkıları çalma listesine ekleyin. Aynı işlemi bilgisayar üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

İndirmek istediğiniz şarkıları çalma listesine ekledikten sonra çalma listesinin sayfasını ziyaret edin. Açılan sayfada bir indirme butonu göreceksiniz. İndirme butonunu aktif hâle getirerek çalma listesinde yer alan şarkıların inmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için internet bağlantısı gerektiğini belirtelim.

Söz konusu butonu etkinleştirdikten bir süre sonra indirme işlemi tamamlanacaktır. İşlem sona erdikten sonra çalma listesinde yer alan müzikleri internet bağlantısı olmadığı zamanlarda da dinleyebilirsiniz. Böylelikle müzik keyfine ara vermemiş olursunuz.

İndirme konusunda sorun yaşıyorsanız internet bağlantısını kontrol etmelisiniz. İnternet bağlantısında bir problem yoksa akıllı telefonunuzun ya da tabletinizin depolama alanına göz atın ve yeterli miktarda kullanılabilir alanın olduğundan emin olun.

Spotify Dinleme Geçmişi Nasıl Görüntülenir ve Silinir?
NASIL YAPILIR

Spotify Dinleme Geçmişi Nasıl Görüntülenir ve Silinir?

İçerisinde milyonlarca müzik ve podcast barındıran Spotify, her geçen gün daha da popüler hale gelmekte. Müzik ve podcast'in paylaşıldığı platformda binlerce sanatçı, eğitmen milyonlarca şarkı ve podcast bulunuyor.

Bu yazıda dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılan popüler dijital müzik hizmeti üzerinden şarkıları nasıl indirebileceğinizi detaylı bir şekilde açıkladık. Konu ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın. Ayrıca Spotify link kısaltma nasıl yapılır sorusunu yanıtladığımız yazıya da göz atabilirsiniz.

YORUMLAR