Üniversite Öğrencileri için En İyi Mobil Uygulamalar

Bu listemizde, üniversite öğrencilerinin hayatını kolaylaştıracak mobil uygulamaları sıraladık.

Üniversite Öğrencileri için En İyi Mobil Uygulamalar

Üniversitede eğitim gören öğrenciler için hazırladığımız bu listemizde, üniversite öğrencileri için en iyi mobil uygulamalara yer verdik. Bu uygulamalar sayesinde, hayatınızı kolaylaştıracak özelliklerden faydalanabilirsiniz.

1. Microsoft Office Uygulamaları

microsoft office mobile

Word, Excel ve PowerPoint gibi belgelerinize akıllı telefonlarınızdan da ulaşma imkanı sunan Microsoft Office uygulamaları, belgeleriniz üzerinde değişiklik yapmanıza da olanak tanıyor.2. Google Drive veya Yandex.Disk

google drive ve yandex disk

Belgeler, dokümanlar ve diğer dosyalarınızı akıllı telefonlarınızda depolayarak gereksiz yer kaplamasını istemiyorsanız, bulut depolama uygulamaları ile bu sorunu çözebilirsiniz. Slaytlar, ders notları ve daha birçok belgeyi ve dosyayı yükleyerek dilediğiniz her yerden ulaşmanıza imkan veren Google Drive ve Yandex.Disk, bu alanda kullanabileceğiniz en kullanışlı uygulamalar diyebilirim.


3. Google Keep

google keep

Yapılacaklar listesi ve not alma uygulaması olarak kullanabileceğiniz Google Keep, Android ve iOS platformlarının yanında Web sürümüyle de kullanılabiliyor. Hatırlamanız gereken notlarınızı kaydederek tüm platformlardan ulaşabileceğiniz Google Keep uygulaması da mutlaka indirmeniz gereken uygulamalardan biri.

4. CamScanner

camscanner

Yazılı belgeleri ve notları tarayıcı olmadan dijital hale getirebilmenizi sağlayan CamScanner, eğitim hayatınız boyunca birçok kez işinizi kolaylaştıracaktır diye düşünüyorum. Arkadaşlarınızdan ders notu aldığınızda, tahtanın fotoğrafını çekmek durumunda kaldığınızda ve diğer tüm ihtiyaç anlarında kullanabileceğiniz CamScanner, belgeleri okunaklı hale getirmekte de oldukça başarılı diyebilirim.

5. Photomath

photomath

Zorlu Matematik problemlerinin üstesinden gelemiyorsanız ve danışacak kimseniz de yoksa, Photomath uygulaması ile matematik sorularınızın çözüm adımlarını öğrenebilirsiniz. Telefonunuzun kamerasına soruyu göstererek anında çözülmesini sağlayabileceğiniz uygulama gerçekten çok kullanışlı.

6. Bilimsel Hesap Makinesi

hiper scientific calculator

Mühendislik fakültelerinde okuyan öğrencilerin yanlarından eksik etmediği bilimsel hesap makinesi, birçok problemin çözümünde hayat kurtarıyor. Dalgınlıkla hesap makinenizi evde unuttuysanız, aşağıdaki bağlantılarda yer alan bilimsel hesap makinesi uygulamalarını indirebilirsiniz.


7. GOM Recorder

gom recorder

Derslerde not almak yerine ses kaydı alıyor ve sonrasında kağıda döküyorsanız, GOM Recorder uygulaması ile ses kayıtlarınızı tutabilirsiniz. Android ve iOS platformunda GOM Recorder uygulamasını kullanabiliyorsunuz.

8. Google Takvim

google takvim

Sınavlar, ödevler, projeler ve unutmamanız gereken diğer önemli tarihleri detaylarıyla not alarak kaydetmek istiyorsanız Google Takvim uygulaması da işinizi kolaylaştıracaktır. Ayrıca, Android ve iOS platformlarının yanında Web sürümünü kullanarak bilgisayardan da takvime erişebilir ve ekleme yapabilirsiniz.

9. PDF Okuyucu - Xodo

xodo

E-posta ile gelen belgeler, ders notları ve slaytları akıllı telefonlarınızda rahatlıkla görüntülemek istediğinizde ihtiyaç duyabileceğiniz PDF görüntüleyici uygulamaları da işinizi kolaylaştıracaktır. Android ve iOS cihazlarınızda Xodo uygulamasını kullanarak bu ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz.

10. Spotify

spotify

Sürekli ders, not, slayttan bahsedecek değiliz elbette. Bunaldığınızda, rahatlamak istediğinizde sevdiğiniz müzikleri dinleyerek rahatlamak isterseniz akıllı telefonlarınıza Spotify uygulamasını da indirebilirsiniz. Ne de olsa, müzik ruhun gıdasıdır.

Öğretmenler İçin En İyi Android Uygulamaları
MOBİL

Öğretmenler İçin En İyi Android Uygulamaları

Teknolojinin yaygın olarak kullanılmaya başlandığı alanlardan birisi de eğitim alanı. Artık hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin mobil cihazlarında kullanabilecekleri pek çok faydalı uygulama var.


Öğretmenler İçin En İyi iOS Uygulamaları
MOBİL

Öğretmenler İçin En İyi iOS Uygulamaları

Akıllı telefonların ve tabletlerin sahip oldukları üstün özellikler bu cihazlar günlük yaşantımızın vazgeçilmez parçaları haline getiriyor. Birkaç yıl öncesine kadar hayal etmekte güçlük çektiğimiz aktiviteleri ve işlemleri bu cihazlar sayesinde birkaç parmak hareketiyle tamamlayabiliyoruz.

YORUMLAR