WhatsApp Plus Nedir? Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Plus APK nedir, özellikleri nelerdir, Android için nasıl indirilir? Konu ile ilgili tüm merak edilen soruların cevabınızı sizler için cevaplayacağız.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp Messenger uygulamasına yeni özellikler getiren üçüncü taraf bir uygulama olan WhatsApp Plus APK nedir, özellikleri nelerdir, Android için nasıl indirilir? Tüm merak edilen soruların cevabınızı sizler için cevaplayacağız.

WhatsApp Plus APK Nedir?

WhatsApp Messenger'ın klasik sürümünden farklı olarak kullanıcıların en çok istediği özellikleri sunan WhatsApp Plus üçüncü taraf bir uygulamadır.  Kullanıcılara tema özelleştirme, gizlilik gibi imkânlar sunarken, WhatsApp Messenger'ın orijinal sürümünün belirli kısıtlamalarını da ortadan kaldırıyor. Üçüncü taraf bir uygulama olduğu ve WhatsApp Messenger'dan tamamen bağımsız olarak geliştirilen bir uygulama olduğu için Google Play Store gibi uygulama mağazalarında bulunmuyor. Bu nedenle, üçüncü taraf uygulamasının APK dosyasına ihtiyacınız vardır. Üçüncü taraf uygulamanın APK bağlantısına yazının devamında ulaşabilirsiniz.

WhatsApp Plus Özellikleri Nedir?

WhatsApp Messenger'ın orijinal sürümü sadece temel sohbet özellikleri sunarken bu üçüncü taraf uygulamada kullanıcı deneyimini geliştiren daha fazla özellik bulunuyor. Örneğin, WhatsApp Messenger'ın orijinal sürümünde kullanıcılar belirli bir boyuta kadar dosya aktarabiliyor. Bu üçüncü taraf uygulaması ise WhatsApp Messenger'ın dosya boyutu için belirlediği sınırlandırmaları esneterek kullanıcıların daha yüksek boyutlu dosyalar göndermesini sağlar. WhatsApp Plus'ın özellikleri ise şunlardır:

  • Tema Çeşitliliği: WhatsApp Messenger'ın şu anda karanlık ve normal mod olmak üzere iki tane tema seçeneği bulunuyor. Bu uygulama ise kullanıcılara tema konusunda çok fazla çeşitlilik sağlıyor. Uygulamanın tema mağazasından tema seçebilir veya uygulamanın arayüzünü kendinize göre özelleştirebilirsiniz.
  • Dosya Boyutları: Bu uygulama, uygulamanın orijinal sürümünün belirlediği sınırlandırmaları esneterek kişilerinize daha yüksek boyutlu dosyalar aktarmanıza imkân verir.
  • Sohbet Şifreleme: Sohbetlerinize şifreleme ekleyerek başkalarının özel mesajlarınızı okumasını engelleyebilirsiniz.
  • Profilime Kimler Baktı: Profilinizi görüntüleyen kişileri görebilirsiniz.
  • Mavi Tik Kaldırma: Mesajların okunduğunu ileten mavi tikleri kaldırmanın yanı sıra "Yazıyor..." ve "Kaydediyor..." gibi bilgilerin iletilmesini engelleyebilirsiniz.
  • Emoji Çeşitliliği: Bu uygulama ile daha fazla emoji kullanmanıza imkân sağlar. Bu uygulamanın sağladığı ekstra emojileri kullanmanız için alıcının da aynı uygulamayı kullanması gerekiyor aksi takdirde alıcı gönderdiğiniz emojileri göremez.
  • Son Görülme Kapatma: WhatsApp Messenger'ın orijinal sürümünde son görülmenizi kapattığınızda başkalarının son görüldüğü zamanı göremezsiniz ancak bu uygulama sadece sizin son görülmenizi kapatır, başkalarının son görüldüğü zamanı görmeye devam edebilirsiniz.

WhatsApp Plus Android Nasıl İndirilir?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere, WhatsApp Messenger'ın orijinal sürümünden bağımsız olarak bu uygulama Google Play Store'da yer almıyor. Dolayısıyla, uygulamanın APK dosyasına ihtiyacınız var. WhatsApp Plus APK dosyasını aşağıda yer alan bağlantı üzerinden erişebilirsiniz.

WhatsApp Messenger'ın resmî sürümünün kullanıcı deneyimini geliştirecek bazı uygulamalar da bulunuyor. WhatsApp'ta daha iyi bir kullanıcı deneyimine sahip olmanıza yardımcı olacak WhatsApp Messenger kullanıcı deneyimini artıracak en iyi uygulamaları kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

YORUMLAR