Whatsapp Web Üzerinden Müzik Dosyası Nasıl Gönderilir?

Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp'ın Web sürümünden müzik dosyası nasıl gönderilir?

Whatsapp Web Üzerinden Müzik Dosyası Nasıl Gönderilir?

Mesajlaşmak için artık kimse SMS kullanmıyor. SMS'nin yerini çok uzun bir süredir Whatsapp aldı ve şu anda milyarlarca kişi Whatsapp üzerinden anlık olarak mesajlaşıyor. Peki Whatsapp'ı biraz daha yakından tanımaya var mısınız? Gelin, bu sefer Whatsapp Web'den nasıl müzik dosyası gönderebileceğimizi öğrenelim.

Whatsapp'ın mobil sürümlerini kullanarak müzik veya herhangi bir ses dosyası göndermek oldukça kolay.Dosya paylaş diyorsunuz ve hemen müzik dosyasını seçip istediğiniz arkadaşınıza gönderebiliyorsunuz. Fakat Whatsapp'ın bilgisayar üzerinden kullanılan masaüstü sürümünde müzik dosyası göndermek telefonda olduğu kadar kolay değil. Eğer Whatsapp Web üzerinden bir müzik dosyası göndermek istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulamanızda fayda var.

1) İlk olarak Whatsapp Web'e girelim.

Whatsapp'ın Web sürümüne ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklamanız gerekli. Daha sonra karşınıza çıkan kare kodu telefonunuzdan okutmanız lazım. Bunun için telefonunuzdan Whatsapp'ı açın ve Web sürümüne bağlanmak istiyorum diyin. Sağ tarafta yer alan üç noktalı butona dokunmanız gerekli

Söylediğimiz işlemleri yaptıktan sonra Whatsapp Web'e bağlanmış oluyorsunuz. Whatsapp Web'i düzenli olarak kullanabilmeniz için telefonunuzun internete sürekli bağlı olması gerektiğini unutmayın.

2) Göndermek istediğiniz müzik dosyasının klasörünü açın.

Göndermek istediğiniz ses dosyasına ait klasörün en üst kısmında bulunan menüden "Görünüm" kısmına tıklayın.

3) Klasör ayarlarını değiştirme vakti.

Görünümüm menüsüne tıkladıktan sonra karşınıza çıkan yeni bölümden "Seçenekler "kısmına tıklayın.

4) Buraya dikkat etmelisiniz.

Seçenekler kısmına tıkladıktan sonra karşınıza bir pencere çıkacak. Bu pencerenin üst kısmından tekrar "Görünüm" butonuna tıklayın. Daha sonra karşınıza bir sürü seçenek çıkacak. Bu seçenekler arasında yukarıdaki resimde de gördüğünüz alanda bulunan işareti kaldırın. Daha sonra "Uygula" ve "Tamam" tuşlarına tıklayarak buradaki görevinizi bitirin.

5) Müzik dosyasına yeniden isim verelim.

Whatsapp Web'e müzik dosyası yükleyebilmek için yeniden adlandırmamız gerekli. F2 butonu ile veya sağ tıklayarak yeniden adlandırma işlemini yapabilirsiniz. Yeniden isimlendirirken yazdığınız ismin sonuna .mp4 yazmanız gerekli. Böylelikle müzik dosyasının formatını değiştirmiş olacağız.

6) Artık Whatsapp Web'e girip bu ses dosyasını istediğiniz kişiye gönderebilirsiniz. 

Whatsapp Web üzerinden dosya göndermek için sağ tarafta bulunan ataşa tıklayın. Daha sonra Fotoğraf ve Video bölümünden göndermek istediğiniz müzik dosyasını seçebilirsiniz.

7) Görev Tamamlandı!

Evet Whatsapp Web üzerinden müzik dosyasını başarıyla gönderdik. Bu arada "bu kadar uğraşmaya ne gerek var zaten direkt olarak gönderemiyor muyuz?"diyenler olursa, gönderemiyoruz ne yazık ki. Whatsapp Web üzerinden sadece video ve resim gönderilebiliyor. Henüz MP3 uzantısını destekler halde değil.

Değiştirmeniz Gereken 5 Önemli WhatsApp Ayarı

Whatsapp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır

WhatsApp'ta Karşı Taraftan Habersiz Mesaj Okumanın 3 Yolu

YORUMLAR