Amazon Fire Phone Projesi Battı ve Mühendislerini de Batırdı

Amazon Fire Phone Projesi Battı ve Mühendislerini de Batırdı

Geçen yıl büyük umutlarla piyasaya çıkan Amazon’un FirePhone akıllı telefonları piyasada rağbet görmedi. Bu durum pek çok mühendisin işini kaybetmesine yol açtı.

Amazon’un Lab126 departmanı şirketin donanım geliştirmelerinden sorumlu. Departmanda işten çıkarılan çalışanların sayısının 30’a yaklaştığı söyleniyor.

Amazon bu departmanda 11 yıldır ilk defa işten çıkarma geliştirmiş. Ancak bu noktada önemli olan Fire Phone’un başarısızlığı değil,  Amazon’un tek bir başarısızlıkla tüm mühendislerine kapıyı gösterdiği sert tutumu. 11 yıldır bir laboratuvarda beraber çalışan bir takımın bir anda harcanıyor olması biraz da Amazon’un artık efsaneleşmiş katı yönetim politikasından kaynaklanıyor. Amazonun Lab126 departmanında daha işten çıkarmaların süreceği konuşulurken Amazon hiçbir habere yorum yapmadı.

Amazon Fire Phone operatör AT&T ile anlaşmalı satışlarında 100 dolara kadar fiyat düşürmüştü. Piyasa fiyatı 300 dolar civarında olan FirePhone’u hiçbir pazarlama taktiği kurtaramadı. Amazon’un Fire Phone projesinden 170 milyon dolara yakın zarar ettiği konuşuluyor.

Amazon Ücretli Oyunları Bedavaya Dağıtacak Amazon Unlocked Servisini Açıyor

Amazon Yüzlerce Fiziksel Mağaza Açmaya Hazırlanıyor 

YORUMLAR