AMD Eski Yöneticilerini Hırsızlıkla Suçluyor

AMD Eski Yöneticilerini Hırsızlıkla Suçluyor

Dünyanın lider grafik çipi ve işlemci üreticilerinden AMD, önceden kendi bünyesinde çalışan 4 yöneticiyi hırsızlıkla suçluyor. Bu iddiaların yöneltildiği yöneticiler eski stratejik gelişim başkanı Robert Feldstein ve yönetici kadrosundan Manoo Desai, Nicolas Kociuk ve  Richard Hagen. Bu isimlerin aralarında yeni nesil konsollarla ilgili detayların yer aldığı 150 bin civarındanki gizli belgeyi Nvidia'ya sızdırdığı iddia ediliyor. Dörtlünün AMD'den ayrılmadan önce bu bilgileri AMD sunucularından harici depolama aygıtlarına kaydettiğinin tespit edildiği AMD tarafından ortaya atılan iddialar arasında.

Şu an Nvidia'da çalışan Manoo Desai'nin ürün ve çip üretim detaylarını içeren 200 belgeyi alıkoyduğu, Kociuk'un masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarındaki bütün içerikleri kopyaladığı, Feldstein ve Hagen'in Manoo Desai'yi AMD'den ayrılmaya teşvik ettiği suçlamalar arasında.

Dörtlünün bilirkişi incelemesi için bilgisayarlarını ve depolama araçlarını mahkemeye sunmaları talep edilmiş durumda. Davanın yakın zaman içinde başlaması bekleniyor.

Intel eski işlemcileri rafa kaldırıyor

YORUMLAR