Apple AirPower'ı Satışa Çıkaracak Mı?

Apple AirPower Satışa Çıkarılacak Mı

Apple, AirPower isimli kablosuz şarj cihazını ilk kez 2017 yılında duyurmuştu. Ancak cihazın halen piyasaya sürülmemiş olması nedeniyle, Apple’ın bu cihazdan vazgeçtiği yönünde iddialar ortaya atılmıştı.

Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo ise yayınladığı yeni bir raporda bu iddiaların tam tersini savunuyor. Apple’ın AirPower'dan vazgeçmediğini bildiren Kuo, AirPower’ın yıl sonuna kadar piyasaya sürülebileceğini belirtiyor.

Kuo’ya göre AirPower’ın piyasaya çıkışı 2018 sonuna yetişmese bile, cihaz büyük bir ihtimalle 2019’un ilk üç ayında yeni iPad mini’lerle birlikte aynı lansmanda piyasaya sürülecek.

Apple’ın iPhone ve Apple Watch akıllı saatlerini aynı anda şarj edebilen kablosuz şarj cihazı AirPower, 2017 yılında iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X ile birlikte duyurulmuştu. Cihazın lansmanı 2018’e ertelenmişti ancak bu lansman halen gerçekleştirilemedi.

Bunun üzerine AirPower’ın teknik sorunlardan dolayı geciktiği ve hatta piyasaya sürülmeyeceği yönünde iddialar ortaya atılmıştı. Ancak Kuo’nun yayınladığı son rapor tüm bu iddiaları boşa çıkaracak nitelikte.

Kuo'nun daha önceki raporlarının doğruluğu göz önüne alındığında, raporda belirtilenlerin gerçekleşme ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz.