Apple, Akıllı Telefon Bağımlılığına Çözüm Bulmuş Olabilir

akıllı telefon

Apple, bu ayki lansmanında tanıttığı LTE destekli akıllı saati Apple Watch 3 ile farkında olmadan akıllı telefon bağımlılığına çözüm getirmiş olabilir.

Yapılan bazı araştırmalara göre, sosyal medyada ortalama 5 saate kadar vakit geçiyoruz. Ayrıca sürekli telefonla uğraşmak, bazı sağlık sorunlarının da önceden habercisi oluyor. Yani uzun süre telefonla uğraştığımızda hem vaktimizi öldürüyoruz hem de sağlığımızdan oluyoruz. Ayrıca uzmanlara göre depresyondaki birinin akıllı telefon kullanımı günlük 68 dakika iken, sağlıklı bir birey için ortalamada sadece 17 dakika.

Fakat Apple'ın akıllı saati belki de bu soruna bir çözüm olabilir. Apple Watch 3'de yer alan LTE özelliği sayesinde e-postalarımızı, mesajlarımızı kontrol edebiliyor ve yanıtlayabiliyoruz. Aynı zamanda telefona gelen bir arama direkt olarak saatte göründüğü için, konuşmamızı bile Apple Watch 3 yardımıyla yapabiliyoruz.

Bunlara ek olarak, tabii ki akıllı telefon hayatımızın olmazsa olmazı. Hatta ABD'de yapılan bir araştırmada insanların yüzde 64'ü "akıllı telefonsuz asla" diyor. Akıllı telefon kullanmaktan kaçmak yanlış bir hamle olacaktır fakat, zamanla akıllı telefon yerine akıllı saat bağımlısı olur muyuz, göreceğiz.

YORUMLAR