Apple iPad Mini 4, 2GB RAM ile Geliyor

Apple iPad Mini 4, 2GB RAM ile Geliyor

Apple’ın geçtiğimiz günlerde San Francisco’da gerçekleştirdiği Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda tanıttığı yeni iPhone, iPad modellerine ait şaşırtıcı bilgiler paylaşılmaya devam ediyor. Bu seferki test iPad Mini 4 üzerinde yapılmış. Apple’ın "küçük canavar" olarak tanımladığı tabletin Geekbench 3 test sonucu şaşırtıcı.

9 Eylül’de San Francisco’da gerçekleşen Apple Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda tanıtılan cihazları etkinliği kaçıran kullanıcılarımız için detaylı olarak paylaşmıştık. Bu etkinlikte de gelenek bozulmadı ve Apple, yeni iPhone ve iPad modellerinin RAM, batarya gibi kullanıcılar tarafından asıl merak edilen detaylarını paylaşmaktan kaçındı. Tabii ki etkinlikten birkaç gün sonra test siteleri tarafından paylaşılan fotoğraflarda Apple’ın ısrarla paylaşmadığı bilgiler ortaya çıkıyor. Bu seferki test Türkiye’de de etkinlikten birkaç gün sonrasında satışa sunulan iPad Mini 4 üzerinde yapılmış.

Geekbench 3 tek çekirdek ve çoklu çekirdek testi sonucunda iPad Mini 4’ün iPad Mini 2 ve 3’ten oldukça ileride olduğunu, iPad Air 2’ye de yaklaştığını rahatlıkla görebiliyoruz. Ayrıca yapılan testte yeni iPad Mini’nin 2GB RAM’e sahip olduğu ve A8 işlemcisinin (iPhone 6 ve 6 Plus’ta bulunan A8 işlemcinin overclock edilmiş sürümü) 1.5GHz hızda çalıştığını net bir şekilde görüyoruz.

Apple iPad Mini 4 Türkiye Fiyatı Belli Oldu

YORUMLAR