Apple Watch Pek Çok Soruyu da Beraberinde Getirdi

Apple Watch Pek Çok Soruyu da Beraberinde Getirdi

Apple Watch’un açıklanmasından sonra tüketicilerin kafasında pek çok soru belirdi.  Genel olarak giyilebilir teknolojiler adına pek bir fark sunmayan Apple Watch, yine Android cihazlarla rekabet içinde kalacak gibi görünüyor.

Apple Watch açıklamasının ardından akıllara bazı sorular geliyor. Bu sorular yeni Apple ürününün kalitesi, fiyatı ve özellikleriyle ilgili. Tüketiciyi en çok ilgilendiren konu Apple Watch’un fiyatı oldu.

Genel kanı şu: Apple Watch’un sunduğu fiyat opsiyonları oldukça yüksek.  349, 549 ve 1049 dolarlık ürün gamı şimdiye kadar hiçbir giyilebilir teknoloji için biçilmiş değerler değil. Tüketici 349 dolara bir giyilebilir cihaz almak için Apple Watch’tan yana seçimini yapar mı henüz bunu söylemek zor, ancak fiyatların memnun etmediği eleştirilerden anlaşılıyor.

Apple Watch’un en büyük rakipleri LG G Watch ve Motorola Moto 360. Bu cihazlar Apple Watch’tan birkaç kademe daha üstün olmalarına rağmen fiyat aralıkları 250 dolarda son buluyor. Bu da Apple Watch için Android’e karşı hep yaşadığı fiyat rekabetinde pazar kaybı sorununu devam ettirebilecek bir sebep olarak görülüyor.

Bazı yorumlarda bin dolarlık bir Apple Watch yerine bir iPhoe 6 alınabileceği, bazılarında ise bir Apple Watch’a 10 bin dolar vermek yerine bir araba satın alınabileceği yazıyor. Gerçekten pazarda iCare paketiyle beraber bir 128 GB iPhone almak bin dolara yakın bir bedele denk geliyor.

Önümüzdeki günlerde Apple Watch’un pazar hareketleri ilgiyle izlenecek gibi görülüyor. Apple’ın yine marka pazarlaması yaptığı ve ürünlerin etiketleri kadar değerli olmadığı konuşuluyor. Bazı ekonomistler Apple Watch’un pazarda başarı yakalamasının zor göründüğü düşünüyorlar. 

iOS 8.2, Apple Watch Desteği ile Birlikte Geldi

Apple, Bugüne Kadar Üretilen En İnce MacBook'u Tanıttı

Apple Watch Ürünlerinin Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu

YORUMLAR