Apple Sanal Gerçeklik İçin Ciddi Adımlar Attı

Apple Sanal Gerçeklik İçin Ciddi Adımlar Attı

Apple'ın CEO'su Tim Cook, uzun süredir sanal gerçeklik teknolojisiyle ilgilendiklerini belli eden açıklamalar yapıyor Geçtiğimiz gün gelen yeni bir haber, Apple'ın sanal gerçeklik teknolojisini oldukça ciddiye aldığını işaret ediyor.

Geçtiğimiz hafta arttırılmış ve sanal gerçeklik teknolojileriyle ilgili olarak daha önce Oculus ve Magic Leap'ta çalışan iki yeni uzmanı bünyesine kattı. Sanal ve arttırılmış gerçeklik alanında önemli firmalardan kendine transferler yapan Apple, gözünü bu teknolojilere de dikmiş gibi görünüyor.

Daha önce yaptığı açıklamalarda arttırılmış gerçeklikte daha fazla pazar payı olduğunu özellikle belirten Apple CEO'su Cook, bu hamlesiyle Apple'ın bir sonraki hedefinin teknolojide nerede durduğunu da işaret etmiş oluyor.  Öte yandan gelen haberler Apple'ın hedefinin başlık üretmek olduğu yönünde. Ayrıca daha önce Apple'ın sanal gerçeklik üzerinde çalışan yüzlerce çalışana sahip olduğu da söyleniyordu. Apple'ın bu teknolojilerle olan ilişkisi tamamen bir muamma olsa da, Apple'ın böyle popüler bir teknolojiyi göz ardı edeceğini düşünmüyoruz.

Apple Avrupa'dan Sonra Japonya'da da Vergi Cezası Yedi

İşte Tim Cook’un Yönetimindeki Apple’ın 5 Yıllık Performans Karnesi

YORUMLAR