Bing'in Otomatik Önerme Sistemi Artık Daha Akıllı

Bing'in Otomatik Önerme Sistemi Artık Daha Akıllı

Microsoft'un Bing servisi bugün yapılan açıklamayla birlikte güncellendi.

Mayıs ayında çıkan akıllı önerme özelliği gelen güncellemeyle birlikte artık daha akıllı olacak. Güncellemeden önce önemli kutlamaları, politikacıları ve sporcuları içeren akıllı önerme, güncellemeyle birlikte önemli markaları, filmleri, albümleri, mekanları, yazılımları, spor takımlarını ve hayvanlarıda bilgi deposuna dahil etti.
Çalışma şeklinde değişiklik olmayan bu özellik, arama yaparken size arama yaparken girdiğiniz sözcüklere göre önermelerde bulunuyor. Örneğin ''Pitbull'' yazarak arama yapmak istediğinizde Bing karşınıza hayvan türü olan pitbull ile ünlü yabancı şarkıcı Pitbull'u çıkartır. Ayrıca arama kutusunda aradığınız anahtar kelime hakkında size önerdiği seçeneklerin altında ekstra bilgiler de yer alıyor.
Google'ın da aynı özelliği Knowledge Graph'e getirmeye çalıştığı söylentiler arasında. Microsoft bu yolda bir adım daha ilerlerken, yetkililer yaptığı açıklama da, isteklerinin önümüzdeki dönemlerde Bing'in aradığımız herşeyi bulabileceğimiz bir platform haline gelmesi yönünde olduğunu belirttiler.

WhatsApp Artık iOS'larda da Ücretsiz

YORUMLAR