Cyanogen'e Göre Samsung’un 5 Senelik Ömrü Var

Cyanogen'e Göre Samsung’un 5 Senelik Ömrü Var

Mobil cihaz piyasası iOS ve Android arasında süre gelen savaşla hızla devam ediyor. Ancak Samsung'un Apple karşısında kan kaybettiği artık ortada. Samsung bazı önemli pazarlarda artık güçlü bir marka değil.Samsung yeni ürünleri Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’in pazarda popüler olmasını bekliyor. Eğer bu sene bu gerçekleşmezse Samsung pazardaki kozlarından ödün vermiş olacak.

Bu düşünce Cyanogen’in CEO’su Kirt McMaster’ın ön görülerinden biri. BusiniessInsider’a konuşan McMaster Samsung’un pazarda çok önemli bir dönüm noktasında olduğunu düşünüyor. McMaster bu tezini Blackberry ve Nokia’nın hızlı düşüşlerinden örnekliyor.

Samsung’un pazardaki tek rakibi sadece Apple’da değil. Android platformunda Samsung ile yarışabilen ve onu alt etmeye çalışan daha ucuz ve daha yetenekli cihazlar da var. Bu yüzden dev üretici 2015 yılında kaderini çizmiş olacak. McMaster’a göre Samsung Galaxy s& serilerinden beklediği başarıyı yakalayamazsa önümüzdeki 5 sene içinde kaderi Blackberry gibi olabilir.

Ancak yine de bu pazar tehditlerine rağmen Samsung’un eli hala güçlü. Bu durumun ne kadar süreceği ise tartışmaya açık elbette.

Samsung Galaxy S6 ve Samsung Galaxy Note 4 Karşılaştırması

Samsung Galaxy S6 ve HTC One M9 Karşılaştırması

Samsung Galaxy S6 ve Samsung Galaxy S5 Karşılaştırması

Samsung Galaxy S6 ve iPhone 6 Karşılaştırması

YORUMLAR