EA Android ve iOS için Yeni Oyun Motoru Geliştiriyor

EA Android ve iOS için Yeni Oyun Motoru Geliştiriyor

EA uzun zamandır üzerinde çalıştığı Frostbite motorunun mobil sürümü hakkında çevrimiçi olarak yeni bilgileri kullanıcılarla paylaşmaya başladı. Frostbite resmi sayfası üzerinde duyurusu yapılan ve kullanıcıların Frostbite tabanlı oyunları mobil cihazlar üzerinde oynamalarına olanak tanıyacak olan Frostbite Go gün yüzüne çıktı.

Frostbite Go'nun tüm mobil platformları hedeflediği söyleniliyor olsa da şu an için özellikle Android ve iOS belirtilmiş durumda. Geçtiğimiz yıl içerisinde işe mobil geliştiriciler almaya başlayan EA'in bu noktada planları da yavaş yavaş ortaya çıkmış oldu.

Önümüzdeki sonbahar aylarında piyasaya sürülecek olan Battlefield 4 için Frostbite 3 motorunu geliştirmeye devam eden EA tarafında, Frostbite Go'nun geliştirme süreci biraz ikinci plana atılacak gibi duruyor. Zaten Frostbite Go gibi bir mobil oyun motorunun EA'e maddi anlamda ne kadar güç katabileceği tam bir soru işareti.

Frostbite 3'ün geliştirilmesi aynı zamanda geliştiriciliğini EA'in yapacak olduğu Star Wars oyun serisi için de EA'e ekstra bir güç kazandırmış olacak.

Ayrıca düşük enerjili platformlar üzerinde çalışmayacağı duyurulan Frostbite 3 motoru ile geliştirilecek olan Star Wars serisinin performans sorunları nedeniyle Wii U için çıkış yapmayacağı da EA tarafından duyuruldu.

BlackBerry Messenger iOS ve Android için Yayınlanacak

YORUMLAR