En Çok iPhone 5'ten, En Az Galaxy S4'ten Şikayet Ediliyor

En Çok iPhone 5'ten, En Az Galaxy S4'ten Şikayet Ediliyor

Her ne kadar tüm amiral gemisi akıllı telefonlar aynı zamanlarda piyasaya çıkmasalar da cihazlara dair şikayetlerin incelemesi kullanıcıların memnuniyeti açısından bizlere fikir verebiliyor. J.D.Power tarafından gerçekleştirilen yeni araştırma ise en çok şikayet alınan telefonun iPhone 5 olduğunu, en az şikayetin ise Galaxy S4'ten geldiğini ortaya koyuyor.

Yapılan araştırmaya iPhone 5, BlackBerry Z10, Samsung Galaxy S4 ve Nokia Lumia 920 dahil edilmiş durumda. Şikayetleri bir kenara koyduğumuzda, hem piyasaya sürülme gününde hem de geri kalan zamanlarda hakkında en çok konuşulan akıllı telefon iPhone 5 olarak belirlenmiş. Yani en çok şikayeti alan cihaz aynı zamanda hakkında konuşulan cihazlar arasında da birinci ve Apple'ın sansasyonel gücünü ortaya koyuyor.

Ancak aynı zamanda toplam konuşmalar içerisinde en yüksek şikayet payını da iPhone 5 elde ediyor ve bu konuda Galaxy S4'ün şikayet oranı toplam konuşmaları yüzde 11'i olurken, iPhone 5 için bu oran yüzde 20 seviyelerinde geziyor. Bunun yanında yeni özelliklere dair yapılan konuşmaların da liderliğini Galaxy S4 koruyor ve sahip olduğu özelliklerin ne kadar dikkat çekici olduğunu ortaya koyuyor.

Android cihazların hepsini etkileyen güvenlik açığı

YORUMLAR