Göle Düşen Galaxy S7 İki Saat Sonra Sağlam Çıktı

Göle Düşen Galaxy S7 İki Saat Sonra Sağlam Çıktı

Bildiğiniz gibi Samsung'un amiral gemileri S7, S7 Edge ve Note 7, IP68 sertifikasına sahipler. Yani üç telefon da suya ve toza karşı dayanıklı durumdalar. Bugüne kadar yapılan testlerde telefonların yalnızca yarım saat duya dayandığı düşünülüyordu. Fakat göle düşen bir S7 bu fikri değiştirebilir.

Reddit'te bir gönderi paylaşan aznprd takma isimli bir kullanıcı, kendisinin ve kız kardeşinin başından geçen bir olayı paylaştı. Kardeşiyle birlikte Minneapolis, ABD yakınlarındaki bir gölde kano ile dolaşan aznprd'nin kız kardeşinin cebindeki Samsung Galaxy S7, bir şekilde göle düştü. Yaklaşık iki saat süren ve dalış ekipmanlarıyla yapılan arama çalışmasının ardından bulunan telefon, sürpriz bir şekilde çalışıyordu.

Samsung Galaxy S7 çıktıktan sonra yapılan testlerde, telefonun 1.5 metre derinliğindeki bir suda ancak yarım saat dayanabildiği ortaya çıkmıştı. Videolarla da kanıtlanan bu testlerde, telefon yarım saat sonra bozuluyor ve tekrar çalışmıyordu. Fakat iki kardeşin yaşadığı olayda, beklenenin aksine telefon iki saat kadar suyun altında dayanmayı başarmış ve çıkarıldığında sorunsuz çalışmış. Bunun genel geçer bir sonuç olmadığı aşikar. Yani bu kardeşlerin telefonu iki saat dayandı diye, sizinki dayanmayabilir. Anlayacağınız; sakın evden denemeyin!

One Plus 3, Samsung Galaxy S7’nin Yüzünü Nasıl Kızarttı, İzleyin

Samsung Galaxy S7'nin Satış Başarısı Note 7'nin Yükselişini Etkiler Mi?

S7 Active Su Geçiriyor İddialarına Samsung'dan Cevap

YORUMLAR