Google Glass’da İkinci Raunt Glass 2.0’la Başlıyor

Google Glass’da İkinci Raunt Glass 2.0’la Başlıyor

Google projelerinden vazgeçermiş gibi yapsa da bir şekilde devam ettiriyor. Google Glass bitti derken Glass’ın ikinci sürümü ile ilgili bilgiler geldi.

Şubat ayında yaptığımız Google Glass’ın Geri Dönüşü Muhteşem Olacak Gibi haberimizi hatırlarsınız. Google Glass’ın sorumluluğunu Nest CEO’su Tony Fadell’e devrettiğini, beklentilerin büyük olduğunu anlatmıştık. Fadel Google’a vaatlerde bulunmuş ve Glass Projesini ayağa kaldıracağına dair sözler vermişti. Fadel’in Google Glass 2.0 için çalışmalara başladığı haberleri gelmeye başladı.

Öte yandan İtalyan gözlük üreticisi Luxottica’nın CEO’su Massimo Vian’da Google Glass 2.0 projesinin elinden tutuyor. Ray-Ban ve Oakley gibi popüler gözlük markalarının çerçevelerini tasarlayan Luxottica, Google ile ilk Glass çerçevesi üzerinde de çalışmıştı. Şimdi ikinci sürüme de dahil olacağını açıkladı.

Massimo Vian, Google Glass’ın ikinci sürümünün yanı sıra üçüncüsü için de hazırlık sürecini başlattıklarını söyledi. Google Glass 2.0 yeni tasarımın yanı sıra, Intel işlemcisi barındırması sebebiyle bir önceki üründen daha farklı bir yerde konumlanıyor. Tony Fadel ve  Luxottica’nın Intel ile birlikte geliştireceği Google Glass 2.0,  2016’da piyasada olacak.

Google Glass Kutu Açılımı

Google, Glass İşlemcisini Neden Değiştiriyor?

O Bildiğimiz Google Glass Artık Yok

YORUMLAR