Google İlk Dükkanını Londra’da Açtı, Vitrinine de Doodle Koydu

Google İlk Dükkanını Londra’da Açtı, Vitrinine de Doodle Koydu

Google akıllı telefonlardan tabletlere kadar her türlü ürününü sergileyip satışa sunduğu ilk fiziksel mağazasını Londra'da açtı. Mağazanın vitrinine bir Doodle yerleştirmeyi de unutmadı.Google e-ticareti daha samimi hale getirmek için tüketicisiyle yüz yüze olmayı seçti. Apple Shop konseptine benzer bir yaklaşımla ilk Google Shop'unu açtı. İngiltere'nin Tottenham Court Caddesinde açılan dükkan oldukça renkli ve ilginç sürprizlerle dolu. Dükkanın vitrininde ise mekanik hareket eder aksamlı bir Doodle yer alıyor.

Tottenham Court Caddesi ünlü elektronik mağazalarının bir arada olduğu bir yer. Bundan dolayı Google elektronik cihaz severlere birebir daha yakın olabilecek. Google açtığı ilk dükkanında Android tabanlı tablet, Chromebook, Chromecast, Nexus ve diğer ürünlerini tüketiciyle buluşturuyor. Dükkanın bir köşesindeki dev ekranda Google yazılımlarının denendiği bir köşede bulunuyor. Burada Google Maps, Google Earth ve benzeri interaktif yazılımlar kurcalanabiliyor. Dev ekranda Google World oldukça zevkli ve insana dünya üzerinde hızla uçuyormuş hissi veriyor.

Vitrindeki Doodle dekorasyonunun ötesinde, Google Shop'un içerde bir de Doodle duvarı var. Burada şimdiye kadar çıkmış Doodle'ları tarayabildiğiniz gibi elektronik fırçalarla kendiniz de bir Doodle oluşturabiliyorsunuz.

 Google Artık Kokteyl Tarifleri de Gösterecek

Google Drive Fotoğraflarınızı Yedeklemeye Başlayacak

Google Pornografik İçerik Yasağı Konusunda Geri Adım Attı

Google Play 3. Yaşını Uygulama, Oyun, Müzik ve Film İndirimleri ile Kutluyor

YORUMLAR