Google Now iOS İçin Yayınlandı

Google Now iOS İçin Yayınlandı


Google bugün Google Search uygulaması için bir majör özellik daha eklediği bir güncelleme yayınladı: Google Now.

Hizmetin sonunda Chrome’da görüneceğine dair belirtiler olsa da, bu çıkışa kadar Google Now sadece Android cihazlar için kullanılabilir durumdaydı. Fakat iOS kullanıcıları için bu, hizmeti ilk kez görmek ve onunla tanışmak gibi bir deneyim durumunda.

Android cihazlarda Google Now, az ya da çok bağımsız bir uygulama konumunda. Fakat iOS versyonunda Google, hizmeti Google Search uygulamasının içinde barındırmak zorunda. Google Search uygulamasını hemen indirerek, Google Now hizmetinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Google Search uygulamasının bu son sürümü olan 3.0 sürümünü indirdikten sonra ilk kez açtığınız zaman, Google Now hizmetinin kısa talimatlarıyla karşılaşacaksınız. Sonra Google hesabınıza giriş yaparak Google’ın, Google Now sonuçlarını göstermek için sizin konumunuzu ve diğer bilgileri kullanmasına izin vermeniz gerekiyor.

Google Now ile ne yapabilirsiniz?

Android versiyonunda olduğu gibi iOS versiyonunda da Google Now, sizin sormanıza gerek kalmadan size bilgi vermek için tasarlanmış. Dışarıda sıcaklığın kaç derece olduğu, favori takımınızın maçlarına ait skorları, belirli bir hisse senedinin cari fiyatının ne olduğu gibi bilgilerinin tümünü Google Now sizin için takip eder ve hizmete komut vermenize gerek kalmadan size bildirir. Bu bilgiler daha sonra kartlar şeklinde görüntülenir.

Eğer Google Apps kullanıcısı iseniz, Google Now hizmetinin Apps hesaplarıyla uyumu olmadığını fark ettiğinizde hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Tam şu anda Gmail tarama hizmeti iOS versiyonundaki takvim tarama özelliği ile beraber sadece bir Gmail hesabı ile çalışacak. Bu, Android kullanıcılarının Gmail taramasının çıkışından bu yana sorduğu ve Google’ın sonunda Google Now hizmetine eklediği bir şey. 

Google Play Geliştirici Program Politikasını Değiştirdi

YORUMLAR