Google’da Sohbet Botları Geliştirmeye Başlıyor

Google’da Sohbet Botları Geliştirmeye Başlıyor

Google’da modaya uyuyor Sohbet Botları geliştirmeye başlıyor. Bu hizmet için yeni geliştirici araçları ve entegrasyonlara girişti bile.

Google son zamanlarda hakkında çok fazla haber yazdığımız "sohbet botları" gemisine binmek üzere. Dev şirket yeni geliştirdiği küçük gruplar mesajlaşma servisi Spaces'de dahil olmak üzere, emektar Google sosyal medya hizmetlerine sohbet botları eklemeye hazırlanıyor. Bu haber şimdilik bir söylentiden ibaret olsa da, Nisan ve Mayıs aylarında sohbet botlarıyla ilgili pek çok haber okuduk. Hatta Microsoft bu konuda hafızalardan silinmeyecek bir tecrübeye de sahip.

Google sohbet botları ne işe yarayacak?

Google’ın sohbet botlarını nasıl kullanacağı hakkında detaylı bir bilgi yok. Ancak geliştiriciler kısmında bu servisle ilgili hararetli çalışmalarının olduğu konuşuluyor. Bugün başlayacak olan Google I/O konferansında bu konuyla ilgili detaylı haberler alacağımız kesin gibi görünüyor.

Anlaşılan o ki, Google rakiplerinin gerisinde kalmayarak Twitter, Facebook Messenger ya da Skype gibi "Chat Bot" modasının takipçisi olacak.

Mesajlaşma Uygulamalarında Sohbet Bot’u Cephesinde Önemli Gelişme

Facebook Yapay Zekaya Sahip Sohbet Botlarını Tanıtmaya Hazırlanıyor

YORUMLAR