GTA 5'in Kaynak Kodları Sızdırıldı

Tüm zamanların en çok satan oyunları arasında yer alan GTA 5'in kaynak kodları GitHub üzerine sızdırıldı. İşte detaylar!

GTA 5'in Kaynak Kodları Sızdırıldı

Bu sene oyun dünyasındaki en büyük sızıntılardan biri Rockstar Games tarafında gerçekleşmişti. Firmanın henüz yapım aşamasında olan sıradaki projesi GTA 6'nın kaynak kodları da dahil olmak üzere birçok oyun için görseli sızdırılmıştı. Fakat GTA 6 sızıntılarının ardından Rockstar Games tarafındaki skandallar bitmiyor.

Bugün GTA 5'in kaynak kodları, ünlü web tabanlı depolama servisi GitHub üzerinde paylaşıldı. Paylaşılan kodlar içerisinde GTA Online hakkındaki geliştirici notları ve anti-hile sisteminin detayları gibi önemli bölümler bulunuyor.

GTA 5'in Kaynak Kodları Sızdırıldı

2022 Rockstar Games İçin Zor Geçti

GTA ve Red Dead Redemption gibi yapımlarla oyun dünyasının öncü firmalarından biri olmayı başaran Rockstar Games, 2022 yılında kurbanı olduğu birçok hack saldırısı sonrasında büyük yaralar aldı.

Sızdırılan GTA 5 kodlarına hala GitHub üzerinden erişilebiliyor. Ancak yayınlanan bu kodların herhangi bir şekilde başka bir projede kullanılması, Rockstar Games'in dava açmasıyla sonuçlanabilir. Sonuç olarak kaynak kodlarının yayınlanması, çok daha detaylı GTA 5 modları göreceğimiz anlamına gelmiyor.

Öte yandan Rockstar Games, devam eden projelerinde benzer bir kaynak kod şeması kullandıysa önemli değişiklikler yapmak zorunda kalabilir. Haliyle bu durum GTA 6 gibi projelerin daha geç çıkmasına sebep olabilir.

GTA 6 Oynanış Videosu Sızdırıldı! Bu Videolar Gerçek Mi?
OYUN

GTA 6 Oynanış Videosu Sızdırıldı! Bu Videolar Gerçek Mi?

Tüm zamanların en iyi oyun serisi listelerinde mutlaka kendisine yer bulmayı başaran efsanevi yapım Grand Theft Auto'nun yapımcısı Rockstar Games, uzun süren sessizliğinin ardından geçtiğimiz senelerde GTA 6 üzerinde çalışmaya başladığını duyurmuştu.

YORUMLAR