Hotmail'dan Veda Tweeti

Hotmail'dan Veda Tweeti

Microsoft'un e-posta servisi Hotmail'in marka değiştirerek Outlook adı altında yoluna devam etmeye başlamasının üzerinden epey bir zaman geçmiş olmasına rağmen, Hotmail tarafından Twitter üzerinde atılan veda tweeti dikkatleri çekmeyi başardı.

1995 yılında hayata geçen bir proje olan Hotmail, bilindiği üzere dünyanın en popüler e-posta servislerinden biri olmayı başarmıştı. Kuruluşunun ardından geçen 2 yıl sonunda Microsoft tarafından 400 milyon dolara satın alınan servisin adı MSN Hotmail olarak yenilendi ve ardından MSN Messenger (Windows Live Messenger) entegrasyonu sayesinde popülerliğini arttırmaya devam etti ve günümüze kadar geldi.

Microsoft'un Skype'ı satın almasının ardından verdiği kararla, Windows Live Messenger ve Hotmail servislerini emekliye ayırmaya karar verdi. Birçok kullanıcı konuyla ilgili her ne kadar hayal kırıklıklarını ve kırgınlıklarını dile getirmiş olsalar da Microsoft tarafında bir geri adım söz konusu olmadı. Gerçi düşünüldüğü zaman kullanıcılar için Hotmail'dan Outlook'a geçiş, Windows Live Messenger'dan Skype'a geçiş kadar sancılı bir süreç olmadı. Çünkü zaten Outlook, Hotmail üzerinde yer alan tüm özellikleri içerisinde barındırdığı gibi kullanıcılara daha birçok yenilik sunuyordu. Yine de internet tarihinin en köklü markalarından biri olan Hotmail'ın emekliye ayrılmış olması gerçekten üzücü.

Hotmail tarafından atılan veda tweet'i:

Hoşçakal Hotmail...

YORUMLAR