HTC One M9 Nasıl Olacak?

HTC One M9 hakkında varolan dedikoduları kısa bir derleme haline getirdik. İşte bilmeniz gerekenler.

HTC One M9 Nasıl Olacak?

HTC'nin geçmiş yıllardaki bazı sorunlarına ve sıkıntılarına rağmen HTC One serisiyle birlikte oldukça güzel bir çıkış trendi yakaladığını söyleyebilirim. Bilhassa Android cihazlar içerisinde estetik bakımdan en iyi görünüme sahip bir seriyi başarıyla devam ettirebilmesi sayesinde bu çıkışın daha uzun bir süre devam edeceğine inanıyorum. HTC One M7 ile başlayan seri, M8'in gelmesiyle birlikte çok daha iyi bir tasarıma kavuşmuştu ve bizleri HTC One M9'da da yine oldukça güzel bir tasarımın, donanımın ve yazılım özelliklerinin bekleyeceği kesin.

Sızdırıldığı iddia edilen bilgilere göre cihazın genel olarak tasarımının HTC One çizgisinden dışarı çıkmayacağı belirtiliyor ve 5.5 inçlik QuadHD bir ekranla gelmesi bekleniyor. Zira tüm amiral gemisi yeni akıllı telefonların QuadHD ile birlikte gelmesi HTC'nin elini bu konuda oldukça zorlayacaktır.

HTC One M8 için Aralık 2014'te Android 5.0 Lollipop işletim sisteminin yayınlanacak olması sebebiyle HTC One M9'da Android 5.0'ın yer alacağı şimdiden belli. Zaten pek çok rakibinin de aynı adımları atıyor olması nedeniyle şirket geride kalmak istemeyecektir.

3 GB'lık bir bellek ile gelmesi beklenen M9'un aynı zamanda Snapdragon 805 dört çekirdekli işlemciyle birlikte geleceği belirtiliyor. Lakin Snapdragon 810'un da işlemci olarak seçilebileceğine dair bir kaç bilgi yine dedikodular arasında yer alıyor. Hız beklentisi ise şimdilik 2.7 Ghz olarak belirlenmiş durumda fakat HTC'nin her zaman beklenmedik sürprizler yapma gibi bir huyu var, dolayısıyla bu dedikodulara çok fazla da bel bağlamamak lazım.

Her iki eski HTC One cihazında da Ultrapiksel teknolojisinin kullanılmış olması neredeyse hiç kimseyi memnun etmemişti ve cihazın çok yüksek çözünürlüklere çıkamaması sebebiyle detaylı fotoğraflar çekmek isteyen kullanıcılar HTC'den uzak durmayı tercih etmişlerdi. HTC One M9 ile birlikte bu inadın son bulacağı ve 16 megapiksellik bir arka kameranın kullanılacağı da iddialar arasında.

Android 5.0.1 Güncellemesi Yayınlandı

YORUMLAR