Huawei Ascend P2 Akıllı Telefon Duyuruldu

Huawei Ascend P2 Akıllı Telefon Duyuruldu

Huawei, Ascend P2 isimli yeni akıllı telefonunu resmen duyurdu. Şirkete göre dünyanın en hızlı akıllı telefonu olma özelliğine sahip olan cihazın söz konusu hızı “kablosuz bağlantı” teknolojisinde sergilediğini; işlem hızının kastedilmediğini hemen belirtelim.

LTE Cat 4 bağlantı teknolojisine sahip olmasıyla birlikte dünyanın en hızlı internet deneyimini sunduğu iddia edilen Huawei Ascend P2, 150 Mbps değerlerine ulaşabiliyor. LTE destekli Galaxy S3’ün 100 Mbps değerinde veri akışı sağlayabildiğini düşünürsek söz konusu alanda Huawei Ascend P2 en popüler rakibinin 1.5 katı daha hızlı veri alışverişi yeteneğine sahip görünüyor.

8.4 milimetrelik inceliği ile oldukça zarif ve ince bir boyuta sahip olduğu görülen üründe 1.5 GHz frekansında işlem yapan dört çekirdekli Huawei K3V2 işlemcisi kullanıyor. Bu işlemciye 1 GB değerinde bir ara bellek yani RAM donanımı eşlik ediyor.

122 gramlık ağırlığı bulunan ve bu sayılarla adını hafif telefonlar arasına yazdıran cihazda 4.7 inçlik IPS LCD ekrana yer veriliyor. 720x1280 piksellik ekran çözünürlüğüne sahip Huawei Ascend P2’nin ekranında inç başına 312 piksel düşüyor. Ekranı koruyan teknolojinin adıysa Corning Gorilla Glass 2.

16 GB dâhili depolama alanıyla birlikte kullanıcılara ulaşacak telefonda mikro SD kart yuvasının olmaması, mevcut depolama alanının sabit kalmasına neden oluyor.

Android 4.1.2 Jelly Bean sürümüyle gelecek olan üründe NFC, LTE (4G), çift band, DLNA ve Bluetooth 4.0 gibi bağlantı teknolojilerine yer veriliyor.

Arka kısmında 13 MP, ön bölümdeyse 1.3 MP olmak üzere iki adet kamerası bulunan Huawei Ascend P2, HDR video ve fotoğraf çekebiliyor. Saniyede 30 kare ile 1080p tam HD video çekebilmek de mümkün.

Ürünün fiyatının Avrupa’da €400 olacağı belirtilirken Avrupa’da ilk olarak Fransa’da, haziran ayında satışa çıkacağı bildiriliyor.

Google Glass gözlükleri iPhone uyumlu olarak çalışacak

YORUMLAR