iPhone 14 Pro'nun Kamera ve İşlemcisi Standart Modelde Bulunmayacak

iPhone 14 ile ilgili sızıntılar ve söylentiler artmaya devam ediyor. Bloomberg'ten Mark Gurman cihazın standart ve Pro modeli arasındaki farklara ışık tutuyor.

iPhone 14 Pro'nun Kamera ve İşlemcisi Standart Modelde Bulunmayacak

Daha önce Apple ile ilgili iddiaları ve sızıntılarıyla ünlü Bloomberg çalışanı Mark Gurman, iPhone 14 serisi modellerle ilgili yeni bir iddiayı daha ortaya attı. Bu iddiaya göre önceki iPhone'lara kıyasla iPhone 14'te standart ve Pro modeller arasında bariz farklar bulunacak.

iPhone 14'ün geçtiğimiz günlerde kalıplarının sızdırıldığını görmüştük. Hâlâ resmiyete kavuşmuş bir görsel olmasa da telefon hakkında bizlere fikir verebilmesi açısından oldukça önemli bir görüntüydü. Bugünse Bloomberg'ten Mark Gurman'ın iddiaları telefonla ilgili aydınlanmamış bazı bilgilere ışık tutuyor.

iPhone 14 Serisinin Kalıplarının Sızdırıldığı İddia Ediliyor
TEKNOLOJİ

iPhone 14 Serisinin Kalıplarının Sızdırıldığı İddia Ediliyor

Apple'ın yakında çıkacak olan iPhone 14 serisi modellerinin kalıplarını gösterdiğini iddia eden bir fotoğraf, internette ortaya çıktı ve eğer paylaşılan görsel doğruysa cihazların ebatları da ortaya çıkmış oldu.

Mark Gurman, iPhone 14 Pro'nun standart modelde bulunmayacak işlemci ve kamera ile geleceğini iddia ediyor. Daha önce de bahsi geçen 48MP'lik geniş açılı iPhone 14 kamerasının yalnızca Pro'ya özgü olacağını belirtiyor. Bu iddiaya göre standart iPhone 14 tıpkı 13'te olduğu gibi 12MP'lık kameraya sahip olacak.

iPhone 14 Standart Modelinin İşlemcisi iPhone 13 ile Aynı Olacak

iPhone 14 Pro'nun Kamera ve İşlemcisi Standart Modelde Bulunmayacak

Daha ilginci ise telefonun işlemci kısmında. Gurman, iPhone 14'ün standart modelinin iPhone 13'teki A15 işlemcisine sahip olacağını öne sürüyor. iPhone 14 ise yeni A16 işlemcisine sahip olacak. Gurman ek olarak iPhone 14 Max'ten de bahsetti. Pro'nun Max modelinde olduğu gibi standart telefonun da Max modeli olacak ve 6.7 inç büyüklüğünde bir ekranı bulunacak.

Bu noktada hâlâ Apple tarafından resmi bilgilere sahip değiliz. Son birkaç aydır yeni seri ile ilgili birçok söylenti ortaya atıldı ve bunlardan biri de Pro'nun kullanacağı ekran paneliyle ilgiliydi.

iPhone 14 Pro'nun Ekranı, iPhone 14'ten Farklı Olacak
TEKNOLOJİ

iPhone 14 Pro'nun Ekranı, iPhone 14'ten Farklı Olacak

Standart iPhone 14 ile Pro serisi arasında kameralar, çentik eksikliği ve farklı işlemciler de dâhil olmak üzere birçok potansiyel fark söylentileri ortalıkta dolanıyor ve bugünse bir raporda başka bir potansiyel farktan bahsedildi.

Peki sizin yeni iPhone 14 serisi hakkında düşünceleriniz neler? Telefondan beklentileriniz ne yönde? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR