İstanbul Taksiciler Odası ve Martı Arasında Büyük Gerginlik: Martı'nın Sahibi Sessizliğini Bozdu!

Martı kurucusu Oğuz Alper Öktem, İstanbul Taksiciler Odası Başkanı'nın kendisini tehdit ettiğini açıkladı. İşte yaşanan olaylar!

İstanbul Taksiciler Odası ve Martı Arasında Büyük Gerginlik: Martı'nın Sahibi Sessizliğini Bozdu!

Bilindiği üzere Martı şirketinin kurucusu scooter hizmetinin yanı sıra yeni bir girişim başlattı. Martı kurucusu Oğuz Alper Öktem bu yeni girişiminde Martı kullanıcılarının birbirleriyle araç paylaşmasını sağlıyor ancak görünüşe göre bu durum İstanbul Taksiciler Odası'nın büyük tepkisini çekti.

Peki Martı kurucusu Oğuz Alper Öktem'in yeni girişimi tam olarak ne? TAG adını verdiği bu yeni girişim sayesinde uygulamadaki gerekli kısımdan gitmek istediğiniz yeri seçtiğinizde, başka bir Martı kullanıcısı o kişinin yakınlarındaysa bildirim alıyor ve belirli ücret karşılığında o yere o kişiyle birlikte gidebiliyor.

Martı'dan Trafik Sorununa Yeni Çözüm: Tek Araçla Gidelim
İNTERNET

Martı'dan Trafik Sorununa Yeni Çözüm: Tek Araçla Gidelim

Martı, trafik sorununa çözüm olabilecek Tek Araçla Gidelim (TAG) platformunu duyurdu. Yeni platform, İstanbul'da milyonlarca kişinin şehir içerisindeki yolculuklarını paylaşabilmesine imkân tanıyacak.

Bitaksi gibi hizmetlerden tanıdığımız bu hizmet sayesinde Oğuz Alper Öktem, ülkedeki trafik sorununun ve yollardaki otomobil fazlalılığının çözüleceğine inandığını belirtiyor.

Martı Kurucusu Oğuz Alper Öktem'den Yanıt Geldi

Bu özelliğin kullanıma sunulmasının ardından İstanbul Taksiciler Odası Başkanı, sosyal medya üzerinden Oğuz Alper Öktem'e Martı hakkında yasal sürecin başlatıldığını bildirmişti. Konuyla ilgili Oğuz Alper Öktem şahsi Twitter hesabından İstanbul Taksiciler Odası Başkanı tarafından tehdit edildiğini açıkladı.

Yayınladığı videoda Martı'nın başarılarından söz eden Oğuz Alper Öktem, İstanbul Taksiciler Odası Başkanı tarafından aldığı tehditlerden de bahsediyor. Taksi sistemindeki problemlere değinen ve bunu çözmeyi amaçladıkları belirten Oğuz Alper Öktem, sorunların çözümüne katkıda bulunacağını ve TAG özelliğinin arkasında olduğunu belirtiyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Rekabet Kurumu, Martı'ya Soruşturma Açtı
İNTERNET

Rekabet Kurumu, Martı'ya Soruşturma Açtı

Son dönemde 7'den 70'e pek çok kesim tarafından tercih edilen ve neredeyse tüm Türkiye'yi saran Martı hizmeti hakkında kayda değer bir soruşturma açıldı.

YORUMLAR