Joker, Kendi Hikayesiyle Beyaz Perdeye Geri Dönüyor

Joker, Kendi Hikayesiyle Beyaz Perdeye Geri Dönüyor

Çizgi roman dünyasının en popüler karakterlerinden biri olan Joker’i, birçok Batman filminde başrolde görmüştük. Ancak gelen haberlere göre Warner Bross, Joker’in orijin hikâyesini anlatacak yeni bir film için hazırlıklara başladı. Zamanı gelmişti diyoruz ve filmle ilgili detaylara geçiyoruz.

Geçmişte Jesar Romero, Jack Nicholson ve Heath Ledger gibi usta isimlerin hayat verdiği Joker karakteri, son olarak Suicide Squad’da Jared Leto tarafından canlandırılmıştı. Yeni neslin Kara Şövalye ile tanıdığı Joker, bugün ne yazık ki hayatta olmayan Heath Ledger’ın hafızalara kazınan oyunculuğu ile adeta yeniden doğmuştu.

Çizgi roman ve sinema dünyasının efsanavi karakterlerinden Joker, bu kez kendi hikayesiyle beyaz perdeye geri dönüyor. Deadline’ın özel haberine göre uzun zamandır beklediğimiz film sonunda geliyor.

Usta yönetmen Martin Scorsese'nin yapımcılığını üstlendiği yeni Joker filminin senaryosunu, The Hangover ve War Dogs filimlerinden tanıdığımız Todd Philips, ve 8 Mile filmiyle hafızalara kazınan Scott Silver kaleme alacak. Son filmi War Dogs ile övgü toplayan Phillips aynı zamanda filmin yönetmenliğini de üstlenecek.

Yeni Joker filmi DC sinematik evreninin parçası olmayacak. Film, Warner Bross'un henüz ismini açıklamadığı yeni bir departmanın ilk projesi olacak. Bu yeni departman, DC sinematik evreninde bağımsız, münferit hikayelerin anlatıldığı filmler çekecek.

Joker filminin konusu ise daha da ilgi çekici. Söz konusu filmin herhangi bir filmle bağlantılandırılmadan Joker’ın ana hikayesini anlatacağı belirtiliyor. Phillips'in yöneteceği bireysel Joker filmi; 1980'li yıllarda geçecek ve Joker'ın hepimizin bildiği suç dehası haline nasıl geldiğini anlatacak.

Suicide Squad filminde farklı tarzda bir Joker’i resmeden Leto’nun devam filminde ve Harley Quinn için çekilecek özel filmde Joker olarak yer alması bekleniyor. Ancak Deadline’a göre Joker’in hikayesini anlatan bu filmde rolü Leto canlandırmayacak. Yani yeni bir Joker karakterine hazır olun.

Şunu söylememde fayda var. Benim için Heath Ledger’in oyunculuğuyla vücut bulmuş Joker karakteri bambaşka bir noktada. Leto’nun Suicade Squad’da Kara Şövalye’deki Joker’in üzerine çıkabildiğini söyleyemem.

Sizin favori Joker karakteriniz hangisi? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

Şimdiye Kadar Yayınlanmış Tüm DC Comics Filmleri

Comic Con 2017'de Gösterilen Tüm DC Comics Fragmanları

Samsung ve Warner Bros, Suicide Squad'ı Sanal Gerçeklikle Buluşturuyor

YORUMLAR