Lotus NXT Ekranlar Yeni Nesil Telefonların En Büyük Kozu Olacak

Lotus NXT Ekranlar Yeni Nesil Telefonların En Büyük Kozu Olacak

Corning Gorilla Glass serisinden sonra Lotus NXT adını verdiği yeni bir ekran koruma sistemi geliştirdi. Lotus NXT ekranlar daha fazla çözünürlük ve daha az enerji tüketecek şekilde tasarlanıyor

Gorilla serisi sağlam camlarıyla adından söz ettiren ve bu alanda lider bir firma olan Corning, Lotus NXT adındaki yüksek performanslı ürününü piyasaya sürmeye hazır. Farklı sıcaklık değerlerinde, dış etkenlerden fazla etkilenmeden yüksek performans gösterebilen bu cam LCD ve OLED ekranlarda kullanılacak. Bu özelliği tüm akılı telefon pazarına hitap edebileceği anlamına geliyor.

Lotus NXT ile Gorilla Glass arasındaki fark, Gorilla Glass darbelerden koruyucu cam olarak ekranın üzerine sonradan yerleştiriliyordu. Lotus NXT isen ekranla beraber üretim aşamasında akılı telefonlara entegre olabiliyor.

Lotus NXT üzerinde son yapılan testlerde daha fazla parlaklık, daha düşük güç tüketimi elde edildi. Son nesil Lotus NXT’ler ekran üreticilerine gönderilemeye başlanıyor. Böylelikle 2015 yılının ilk yarısından itibaren ve 2016’da çıkacak tüm akıllı telefonların Lotus NXT ile beraber gelebilme ihtimali de yükselmiş oluyor. 

Yeni Gorilla Glass 4 ile Şimdi Darbeler Düşünsün

Dünyanın İlk Lazer Işıklı Kulaklığıyla Tanışın!

YORUMLAR