MacBook Kullanıcılarına Bulaşan Garip Bir Ekran Sorunu Türedi

MacBook Kullanıcılarına Bulaşan Garip Bir Ekran Sorunu Türedi

MacBook ekranlarında beliren yeni bir sıkıntı Apple forumlarında hızla artan şikayetlere yol açıyor.

Özellikle MacBook kullanıcıları, Apple müşteri hizmetleri ve forumlarının telefon ve web sayfalarında hızla yayılan bir ekran bozukluğundan şikayet ediyorlar.

Ekran sorunu ise şöyle baş gösteriyor, önce ekranın bir kısmında başlayan ve görüntüyü engelleyen lekeler, zaman içinde büyüyerek tüm ekranı kaplayabiliyorlar. Bu lekelerin neden çıktığı hakkında hiçbir fikir ileri sürülemiyor, ayrıca lekeler her kullanıcıda farklı bir biçimde ve ekranın değişik bölgelerinde baş gösterebiliyor. Aşağıdaki resimler sorunla ilgili bazı örnek fotoğraflara ait.

Kullanıcılar Apple'a sıkıntılarını daha iyi ifade edebilmek için bir araya gelerek bir dayanışma sitesi bile kurdular. www.staingate.org adresinden kullanıcıların sıkıntılarına ve ekran sorununun detaylı fotoğraflarına ulaşmak mümkün olabiliyor. Buradan kullanıcılar Apple’a ateş püskürüyorlar. Servis hizmeti talep ediyorlar.

Apple ise bu problemi yaşayan kullanıcılara cihazları hala servis garantisi kapsamında olsa bile ücretsiz servis veremeyeceğini beyan etti. Apple, bu durumun garanti kapsamında olmadığını belirterek “kullanıcı hatası” olabileceğini savunuyor. Sıkıntıyı gidermek ise MacBook modeline göre 600 ile 800 dolar arasında bir bedele mal olabiliyor.

iPhone 5, Müşteri Memnuniyetinde Beşinci Sırada

Samsung Müşteri Sadakati Konusunda Apple'ı Geride Bıraktı

Tüketiciler Apple'dan Daha Çok Samsung'u Takdir Ettiler

YORUMLAR