Mega Sadece Google Chrome'u Öneriyor

Mega Sadece Google Chrome'u Öneriyor

MegaUpload.com ile geçtiğimiz yıl içerisinde sık sık gündeme gelen olaylı isim Kim Dotcom'ın son girişimi olan Mega 20 Ocak 2013 tarihinde yayın hayatına başlamasıyla birlikte sadece 14 saat içerisinde 500.000 kayıtlı kullanıcı sayısına ulaşmayı başardı. Şu an içinse kayıtlı kullanıcı sayısının 1.000.000'u geçtiği biliniyor.

Bütün bu yoğun ilgiye rağmen yer yer site üzerinde takılmalar ve anlık erişim problemleri yaşanmış olsa da hala ayakta olan site altyapısının ne kadar kuvvetli olduğunu göstermiş oldu. Kim Dotcom tarafından yapılan açıklamaya göre daha da geliştirilecek olan sitenin gerçekten gelecekte çok daha yüksek kullanıcı sayısını rahatlıkla kaldıracağını söylersek yalan olmaz.

Daha büyük, daha iyi, daha hızlı, daha güçlü, daha güvenli sloganıyla sizi karşılayan siteye kayıt olduktan sonra ilk kez üye giriş yaptığınız zaman karşınıza sitenin en iyi Google Chrome ile çalıştığı ve tarayıcınızı Google Chrome'a yükseltmeniz gerektiğini söyleyen bir bildirimle karşılacaksınız.

Açıkçası Mega tarafından ciddi anlamda desteklenen tek tarayıcı Google Chrome'dur ve site kullanıcıları Chrome'a geçmeleri için inanılmaz bir şekilde teşvik etmektedir. Özellikle de Chrome dışında bir tarayıcı ile birşeyler ters veya yanlış giderse sitenin sorumlu olmayacağını bildiriyor olması olaya gerçekten farklı bir boyut kazandırmaktadır.

Bu durumda Mega'yı en verimli şekilde kullanabilmeniz için internet tarayıcınızın Google Chrome olması gerekmektedir. Bu demek değildir ki site diğer internet tarayıcılarıyla da çalışmıyor. Farklı internet tarayıcılarını kullanarak da site üzerinde rahatça gezebilir ve işlem yapabilirsiniz ama görünen o ki daha yavaş bir şekilde.

Aslına bakarsanız Mega'nın Google Chrome'u öneriyor olmasının altında daha derin nedenler bulunmakta. Bunların başında diğer tarayıcılarda bulunan HTML 5 ile ilgili hatalar ve Google Chrome'un HTML 5'i tam olarak destekleyen tek tarayıcı olması diyebiliriz.

Konuyla ilgili Mega tarafından yapılan açıklamaysa tam olarak şöyle:

"Uyarı: Dosya transferi performansınızı kötü yönde ekileyebilecek eski sürüm bir internet tarayıcısı kullanıyorsunuz. Lütfen Google Chrome'a güncelleyin.

Diğer tüm Internet Tarayıcısı geliştiricileri HTML5 işlevselliğine tam olarak uyum sağlayamamışken, Google Chrome ile şu anda hepsi kullanılabilir. MEGA'nın tam performansının keyfini çıkarmak için (otomatik depolama ve indirme), size en kısa zamanda miladı dolmuş internet tarayıcınızdan vazgeçip Chrome yüklemenizi öneriyoruz."

Apple Son Çeyrekte Ne Kadar Kazandı?

YORUMLAR