Microsoft ile Cyanogen Arasında Sürpriz Gelişme

Microsoft ile Cyanogen Arasında Sürpriz Gelişme

Geçtiğimiz ay, Microsoft'un Cyanogen ile 70 milyon dolarlık bir anlaşma yaptığını ve bu işin perde arkası yürütülen bir operasyon ile gerçekleştirildiğini dile getirmiştik. Yeni bulgular ve Bloomberg açıklamaları gösteriyor ki, Microsoft görüşme müzakereleri gerçekleştirdiği Cyanogen ekibi ile nihai anlaşmasya varamadı.

Cyanogen bu duruma rağmen gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Android kodlarını kullanarak açık kaynaklı bir işletim sistemi oluşturan şirketin ürünü OnePlus One ve Alcatel OneTouch Hero 2+ modellerinde kurulu olarak geldiği biliniyor. Bununla birlikte telefon modelinizin desteklemesi durumunda Android cihazlarınıza bu işletim sistemini kurup Android için başarılı bir alternatif de kurabiliyorsunuz. Google Play desteğinin de bulunması nedeniyle mağazadan uygulama indirme alışkanlığınızdan vazgeçmek zorunda kalmıyorsunuz.

Microsoft kanadı şimdilik bu yatırımdan vazgeçmiş gözükse de Android cephesine düzenlediği ticari atakların sonlanmayacağı düşüncesindeyiz. Yeni anlaşması gereği şirket Samsung Galaxy S6 modeline OneDrive, OneNote ve Skype uygulamalarını kurulu bir şekilde yerleştirmeyi başardı. Buna ek olarak gelen 115 GB bulut depolama alanı birçok Samsung kullanıcısını farklı alternatifler aramaktan vazgeçirecektir.

Cyanogen'e Göre Samsung’un 5 Senelik Ömrü Var

YORUMLAR