Microsoft Office Online'a Skype Entegrasyonu Geliyor

Online Microsoft Office'e Skype desteği ekleniyor

Microsoft Office Online'a Skype Entegrasyonu Geliyor

Microsoft şu sıralar oldukça yoğun çalışmalar içerisinde. Windows 10’un hazırlanmasıyla beraber, dev firma diğer ürünlerinde de geliştirmeler yapıyor. Bunlar arasında Skype ve Online Office uygulaması da mevcut. Microsoft bugün, sahibi olduğu iki ürünü bir birine entegre ettiğini açıkladı. Bundan sonra Online Office Word ve PowerPoint kullanıcıları Skype üzerinden, ilave bir Skype yazılımına gerek kalmadan sesli olarak görüşebilecekler.

Bu atılımla beraber, ortak çalışma dosyalarında aynı anda çalışmanın daha verimli olacağı ve Skype sayesinde yapılacak olan sesli görüşmenin, yazışmaktan daha az zaman tutacağı söyleniyor. Ortak belgelerde çalışılacak hesabın, kullanılmak istenen Skype adresine bağlı olması tek şart olarak bildirilen entegrasyon sayesinde, telekonferans şeklinde çalışmalar da yapmak mümkün olacak. Web tarayıcı üzerinde, hem Office uygulamasının çalışması hem de Skype görüşmesi yapabiliyor olmamız, yakın zamanda tarayıcı üzerinden de görüşme yapma imkanı verecek olan Skype’ın yeni bir özelliği.

Microsoft’un sahibi olduğu Skype, geçtiğimiz hafta da anlık tercüme özelliğini duyurmuş ve büyük bir ilgiye neden olmuştu. Tüm bu gelişmelere bakarak, Skype’ın kullanılabilecek her Microsoft ürününe entegre olacağını söyleyebiliriz.

Skype Translator, Görüşme Sırasında 40 Dilde Anlık Tercüme Yapabiliyor!

YORUMLAR