Microsoft Surface Studio Tanıtıldı

Microsoft Surface Studio Tanıtıldı

Microsoft, düzenlediği etkinlikte yeni ürünlerini kullanıcılarına tanıttı. Tanıtılan ürünler arasında en dikkat çekici olanı ise Microsoft'un tarihinde ilk kez çıkardığı hepsi bir arada PC bilgisayarı Surface Studio'ydu. 

Apple'ın iMac üstünlüğüne karşı gelmek ve ona karşı bir ürünle piyasada olmak isteyen Microsoft'un, hepsi bir arada masaüstü bilgisayar üzerinde çalıştığı uzun süredir konuşuluyordu. Hatta resmi olarak ismi Surface Studio olarak açıklanan ürüne dair birçok haber sızmış ve şirketin bu konu hakkında çalıştığı neredeyse kesinleşmişti. Bugün düzenlenen etkinlik ile kullanıcıların karşısına çıkan ürün, oldukça iyi tepkiler de aldı.

Yine iMac benzeri bir tasarıma sahip olan bilgisayar, kasa ve monitörün bir araya geldiği bir yapıya sahip. Yani daha çok tasarımcılar veya çizim işleriyle uğraşanlar için tasarlanan bu bilgisayarlar, sahip oldukları donanımı, monitörlerinin arkasında saklıyorlar. Fakat Microsoft, yeni bilgisayarına koyduğu özelliklerle birlikte sadece onun karşısına oturmanızı istemiyor. Daha fazla etkileşime sahip olan ve Windows'un bütün özelliklerini kullanan Surface Studio, güçlü de bir donanıma sahip.

Microsoft Surface Studio Özellikleri

PixelSense ismi verilen bir ekran teknolojisine sahip olacak bilgisayarın monitör büyüklüğü 28-inch olacak ve 4500 x 3000 çözünürlük destekleyecek. Yüksek çözünürlüğünün yanı sıra Adobe sRGB ve DCI-P renk desteği de verecek olan Surface Studio, özellikle tasarım işiyle haşır neşir olanların ya da bunu profesyonel olarak yapanların yeni tercihlerin biri olmaya en büyük adaylardan bir tanesi konumuna gelecek.

İki farklı modeli olan bilgisayarda kullanıcılar 6. nesil Core i5 ve Core i7 arasında tercih yapabilecekler. i7 işlemciye NVIDIA GeForce GTX980M, 32GB RAM ve 2TB dahili depolama alanı eşlik edecek. 2.1 Surround hoparlör ile desteklenecek olan Studio, 4 adet USB 3.0 girişi, Mini DisplayPort, Ethernet portu ve SD Card okuyucuya da sahip olacak. Oldukça güzel görünen o bilgisayarın tanıtım videosunu da hemen aşağıdan bulamanız mümkün.

Microsoft Surface Pro 4 Resmen Tanıtıldı Tablet Dünyasında Dengeler Değişti

Apple iPad Pro'nun Rakibi Microsoft Surface Pro 4'ün Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu

YORUMLAR