Microsoft'tan Katlanabilir Surface Phone Atağı

En son akıllı telefonunu 2015'te duyuran ve o günden sonra mobil pazarı için yeni şeyler sunmayan Microsoft, yeniden akıllı telefon üretmeye başlıyor olabilir. Geçtiğimiz günlerde tamamen kaldırılan mobil API'lerin tekrardan gün yüzüne çıkması, yeni Windows Phone'un habercisi olarak yorumlandı. 

ABD'li şirket bir süre önce Windows 10 Sonbahar Yaratıcıları Güncellemesini piyasaya sürmüş ve telefon yazılımlarının tamamını kaldırmıştı. Ancak şirketin projelerinin daha farklı olduğu öğrenildi ve Windows 10'a telefonla ilgili API'ler tekrar eklendi. 

Microsoft, Mobil ve Bilgisayar Pazarına Giriyor 

Ayrıca şirketin Snapdragon 835 ve 845 gibi mobil yonga setlerini kendi bilgisayarlarında kullanmak istemesiyle birlikte Microsoft'un bilgisayar pazarında yeni şeyler planladığı ortaya çıkmıştı. Fakat ABD'li şirket hem mobil pazarına hem de bilgisayar pazarına yönelmek istiyor gibi gözüküyor. Son gelen iddialara göre Microsoft, Surface Phone için çalışmalara başlamış durumda. Hatta bu yıl içerisinde telefonu sunmayı hedefleyen şirketin bu modelinde katlanabilir ekran kullanacağı dile getiriliyor.

Telefon API'lerini Windows 10'a ekleyen ve son zamanlarda alışılagelmişin dışında şeyler test eden Microsoft'un yeni telefonu hakkında pek çok iddia bulunuyor. Ortaya çıkan iddialarda Project Andromeda adı verilen telefonun katlanabilir ekrana sahip olacağı söylenirlen, Surface Phone'un normal bir cihaz olacağı belirtiliyor. Yine benzer iddiaların geçtiği bazı haberlerdeyse Surface Phone'un dijital kalemle geleceği ve "iş merkezli cep bilgisayarı" açığını dolduracağı dile getiriliyor. 

Tüm bu bilgilerin net olmadığını ve şirketin henüz ne üzerinde çalışma yürüttüğünü bilemiyoruz. Ancak Microsoft, mobil pazarı özlemiş gibi gözüküyor. Bakalım 2018'in sonuna kadar bu anlamda şirketten bir atak gelecek mi, göreceğiz.

 

YORUMLAR