Microsoft Xbox, Yammer, Skype ve Bing İçin Yeni İmaj Arayışında

Microsoft Xbox, Yammer, Skype ve Bing İçin Yeni İmaj Arayışında

Microsoft bir süredir yeni bir imaj çalışması içerisinde ve Windows ile başladığı bu imaj değişiklikleri şirketin kendi logosunu değiştirmesine kadar gitmişti. Şimdi ise sıranın şirketin sahip olduğu diğer markalara geldiğine inanan Microsoft, Xbox, Yammer, Skype ve Bing için yepyeni bir marka çalışması hazırlıyor.

Design Day 2013'te konuşan Windows Phone dizayn stüdyosu yöneticisi Albert Shum ve Wolff Olins yaratıcı direktörü Todd Simmons, Microsoft'un tepeden inmeci, tek elden yönetilen şirket imajını değiştirerek daha kullanıcı dostu bir şirket görünümü vermek için çalıştıklarını belirtti.

Bunun için ilk olarak Windows 8'de büyük bir logo değişimine gidildi ve şimdi sıra diğer markalar olan Bing, Skype, Yammer ve Xbox'a gelmiş durumda. Özellikle Xbox'ın yeni neslinin yakın zamanda tamamen ortaya çıkacağını düşünürsek, yeni imajın da yeni ürünle birlikte bizlere sunulacağını tahmin edebiliriz.

Özellikle son zamanlarda Windows 8 ve Windows RT işlemcili tablet satışlarının beklentileri yakalayamaması ve PC satışlarında da düşüşler yaşanması Microsoft'un donanım dünyasındaki prestijini biraz sarstı. Yeniden geçmiş günlerine dönme özlemi yaşayan Microsoft, bu nedenle çok ciddi bir pazarlama kampanyasının da içerisinde.

Samsung Galaxy Note 3'e dair dedikodular ortaya çıkıyor

YORUMLAR