Motorola Zırhlı Telefon Modeli Symbol TC70'i Tanıttı

Motorola Zırhlı Telefon Modeli Symbol TC70'i Tanıttı

Son yıllarda akıllı telefon sektöründe göremediğimiz Motorola yavaş yavaş kendi yerini sağlamak amacıyla yepyeni bir akıllı telefon modeli olan Symbol TC70'i tanıttı. TC70'i diğer akıllı telefonlardan ayıran en büyük özelliği şüphesiz zırhlı bir tasarıma sahip olması.

Son zamanlarda herhangi bir dayanıklılık iddiası teşkil etmeyen telefonları bile zorlu koşullardan geçiren kullanıcılar, Sony Xperia Z modelleri veya Nexus 6 gibi halihazırda dayanıklı telefonların bile canına okuyorlar. Motorola'nın da bu anlamdaki iddia klasik olarak suya veya toza karşı dayanıklı olmakla kalmayıp, olduğu gibi zırhlı bir telefon modeliyle piyasaya çıkması oluyor.

Symbol TC70 modeli 4.7 inçlik 720p HD IPS LCD ekrana sahip ve tam 376 gram. Her türlü zorlu koşuldan geçirilen telefonu ön plana çıkaran en büyük özellik Corning Gorilla Glass teknolojisi sayesinde dokunmatik ekranı ıslak parmaklar veya eldivenlerle de kullanabilmeniz. Bu anlamda zaten telefonunun hiçbir şekilde su geçirmez bir teknolojiyle geliştirildiğini anlıyoruz. Bunun dışında etrafındaki zırha benzer koruyucu kabı sayesinde Symbol TC70 çok düşük veya çok yüksek sıcaklıklara, ağır darbelere, farklı hava koşullarına ve daha aklınıza gelebilecek herhangi bir zorluğa karşı koyabiliyor. Ufak bir artı olarak akıllı telefonla birlikte kap satın almanıza gerek kalmadığı da açık bir gerçek.

TC70'in kameralarına değinecek olursak 8 megapiksel arka kamerası ve 1.3 megapiksel ön kamerası ile istediğiniz görüntüleri yakalamanıza imkan tanıyor. 1 GB RAM, 8GB dahili - 32 GB'a kadar arttırılabilen MicroSD kart desteğiyle bir akıllı telefonda bulunabilecek herhangi bir uygulama veya oyunu Motorola Symbol TC70'e kurabiliyorsunuz. Akıllı telefonun yine ilgi çekici özelliklerinden biri olarak 4620 mAh gücündeki bataryası günümüz çağının şarj sorununa da büyük bir çözüm getiriyor.

Şimdilik Motorola Symbol TC70'in ne zaman piyasaya sürüleceği hakkında bir bilgi paylaşılmadı, ancak cihaz büyük ihtimalle önümüzdeki aylarda, 2015'e doğru satışa sunulacak. Siz yeni Motorola Symbol TC70 hakkında ne düşünüyorsunuz?

Lenovo, Kendi Akıllı Bilekliğini Satışa Sunmaya Hazırlanıyor

Asus MeMO Pad 10 ME103K Resmi Olarak Duyuruldu

YORUMLAR