NASA Uzayda Bir Smiley Görüntüledi

NASA Uzayda Bir Smiley Görüntüledi

NASA'nın emektar uzay teleskobu Hubble, galaksiler arası fotoğraf çekimlerine devam ederken yakalanan bir kare günün konusu oldu. Evrene sırıtarak bakan bir takımyıldız dizilimi bir süre hafızalardan silinmeyebilir.

Hubble’ın yıllardır çok etkileyici galaksi ve yıldız kümeleri resimleri çektiğini biliyoruz. Bunların çoğu görsel olarak muhteşem karelerden oluşuyordu. Ancak geçtiğimiz günlerde NASA’ya Hubble'ın gönderdiği bir fotoğraf günün konusu oldu. 

NASA'ya göre resim galaksinin derinliklerinde ki bir oluşumdan çok, Hubble'ın kamera lenslerini ayarlarken fotoğraf çekmeye devam etmesinden dolayı oluşmuş bir görüntü olabilir. Hubble teleskobunun mekanik yapısı karmaşık ve güçlü lens düzeneklerinden oluşuyor. NASA fotoğraf çekimi esnasında bu lenslerin hala hareketlerine devam ettiklerini ve bu yüzden ortaya böyle bir şeklin çıktığını düşünüyor. 

Sebebi ne olursa olsun durumun son derece ilgi çekici bir 'galaksi pozuna' dönüşmüş olması oldukça eğlenceli. Sosyal medyada hızla yayılan fotoğraf, galaksinin bize bakarak durumumuzla ilgili alaycı bir tavır takındığı şeklinde yorumlanıyor. Öte yandan NASA Hubble için artık bakım zamanının gelmiş olduğu yönünde kısa bir açıklama da yaptı.

NASA Mars'a Helikopter Gönderecek

NASA Andromeda Galaksisinin En Büyük Fotoğrafını Çekti

YORUMLAR