Nikon'dan GoPro'ya Rakip Bir Aksiyon Kamerası Geliyor

Nikon'dan GoPro'ya Rakip Bir Aksiyon Kamerası Geliyor

Profesyonel fotoğraf makineleri konusunda hatırı sayılır markalardan birisi olan Nikon, ilk kez CES 2016'da 360 derece kayıt yapabilen bir aksiyon kamerası tanıttı.

DSLR makinelerin öncü üreticilerinden olan Nikon, CES 2016'da herkesi şaşırtarak yeni bir kamera ile görücüye çıktı. Nikon KeyMission 360 adının verildiği bu kamera aksiyon kamerası olarak Nikon'un bu kategorideki ilk kamerası olma özelliğini taşıyor. Yüksek özelliklerle donatılan kameranın en büyük özelliği ise 360 derece çekim yapabilmesi.

KeyMission 360 tam bir aksiyon kamerası olarak tasarlamış. 360 derece çekim yapan kamera 4K görüntü yakalayabiliyor. KeyMission 360 Nikon'un bu alandaki ilk girişimi olarak kabul ediliyor. Kamera suyun yaklaşık 30 metre altına kadar dayanma gücüne sahip. Her türlü toz, darbe ve sıcaklığa dayanıklı olarak üretilen kamera aynı zamanda titreşim azaltma teknolojisine de sahip. 

Fiyat konusunda her hangi bir açıklama yapmayan Nikon'un bu kamera ile GoPro'yu ne kadar etkileyeceği merakla bekleniyor. Oldukça iddialı açıklamalar yapan Nikon bu kamera ile yeni bir sektöre de el atmış oldu.

KeyMission 360'ın bir prototipi ile yakalanmış görüntüleri içeren video

Tüm CES 2016 Haberleri için Tıklayın

YORUMLAR