Windows ve Surface Şefi Panos Panay, Microsoft'taki Görevinden Ayrılıyor!

Windows ve Surface şefi Panos Panay, Microsoft'taki görevinden ayrıldığını duyurdu. İşte Panay'ın sosyal medyadaki paylaşımı!

Panos Costa Panay, Microsoft Surface cihaz serisini ve Windows 11 işletim sistemini yaratan Amerikalı bir yönetici. Microsoft'un Baş Ürün Sorumlusu olarak görev yapan Panay, uzun bir süre şirketin cihazlarını denetledi.

Panay, neredeyse 20 yıla varan iş tecrübesinin ardından Microsoft'taki görevini sonlandırdığını duyurdu. Ünlü yönetici sosyal medyada paylaşım yaparak şirkete veda etti.

Kendine Yeni Bir Sayfa Açıyor!

Panay'ın şirketten ayrılacağının haberini ilk olarak Microsoft'un deneyim ve cihazlardan sorumlu başkan yardımcısı Rajesh Jha bildirdi. Çalışanlarına e-posta yoluyla ilettiği mesajında Panay'ın Microsoft'tan ayrılma kararı aldığını yazdı.

Bugün ise Panos Panay resmi X (eski adıyla Twitter) hesabından bir veda paylaşımı yaptı. Panay'ın paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

"Microsoft'ta geçirdiğim 19 inanılmaz yılın ardından sayfayı çevirip bir sonraki bölümü yazmaya karar verdim. Microsoft'ta geçirdiğim zaman ve birlikte ürün üretme onuruna sahip olduğum harika insanlar için sonsuza kadar minnettarım."

Panay, ayrılma kararı sebebiyle 21 Eylül'de gerçekleşecek Surface etkinliğine katılmayacak. Ünlü iş insanının yeni dönemde Amazon’a gideceği ve orada Echo ile Alexa ürünlerin başına geçeceği söylendi.

Panos Panay'ın görevini Microsoft'un tüketici pazarlama müdürü Yusuf Mehdi devralacak.

Microsoft Surface Pro 9 Özellikleri ve Fiyatı
TEKNOLOJİ

Microsoft Surface Pro 9 Özellikleri ve Fiyatı

Microsoft Surface Pro 9, çok ince ve hafif olarak tasarlanmıştır. Bu sebeple Intel Evo sertifikasına sahip olan cihaz, çok kolay taşınıyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle aşağıdaki bölümden paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR