Samsung Ağustos'a 55 ve 65 İnçlik Ultra HD TV'ler Hazırlıyor

Samsung Ağustos'a 55 ve 65 İnçlik Ultra HD TV'ler Hazırlıyor

2013 yılının başında dünyadaki LED TV üretiminin öncülerinden Samsung yeni nesil televizyonlarını tanıtmıştı ve televizyon sektörüne yeni bir yön çizecek Ultra HD televizyonlarını ilk defa su yüzüne çıkarmıştı. Mevcut Full HD çözünürlüğün 4 katı daha yüksek çözünürlüğü ifade eden Ultra HD ya da 4K kavramı standart bir ekranda çok daha fazla noktanın görüntülenmesine ve doğal olarak daha da fazla detay ve netliğe izin veriyordu. Bu teknolojiyi kullanan televizyonlar daha önceden piyasaya uçuk satış fiyatları ile sürülmüştü; Samsung da 84 inçlik bir Ultra HD televizyonunu bu şekilde öne sürmekteydi.

Şimdi ise Samsung daha makul boyutlarda ve biraz daha düşük fiyatta olan Ultra HD televizyonlarını piyasaya sunmaya hazırlıyor. 55 inçlik ve 65 inçlik Ultra HD TV modelleri hazırlayacak olan Samsung bu yeni televizyonları Ağustos ayında satışa sunmayı amaçlıyor.

Televizyonların fiyatına bakarsak halen pahalı oldukları söylenebilir. 55 inçlik Samsung Ultra HD televizyonun yurtdışı satış fiyatı 5.500, 65 inçlik modelin fiyatı 7500 dolar civarında olacak.

Televizyon Fiyatları Temmuz Sonu Düşecek

YORUMLAR